Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

Sadece sivilce lekelerinden ibaret olmayan yüz lekeleri güneş ve yaşlılık sebebi ile de ortaya çıkabilmektedir. Görüntü olarak kişinin kendisini de rahatsız eden  nasıl geçer konusunda yardımı olabilecek uygulamalar ile cildinizin pürüzsüz ve lekesiz bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Yüzünüzdeki lekelerden kurtulmak için  diye bakmadan evvel öncelikle yüzünüzde neden bu lekelerin olduğunu öğrenmeniz gerekir. Farklı sebeplere bağlı olarak gerçekleşen lekelerin yok edilmesinde farklı yöntemler kullanılması gerekebilir. Bununla birlikte ciltteki lekeler doğuştan gelebilir, yani kalıtsal olabilir. Bu durumda çoğunlukla doktor kontrolünden geçmeniz daha verimli bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Yüzdeki lekeler nasıl geçer diye baktığınız zaman karşınıza özellikle piyasada oldukça fazla bulunan krem çeşitleri ve markaları çıkabilecektir. Ancak evde uygulayacağınız doğal maskeler de bu konuda size yardımcı olabilecektir. Cildinizde bulunan lekelerin sebebini öğrenip ne tip lekeler olduğunu bulduktan sonra size önereceğimiz yollardan birini ya da birkaçını denemeniz yararınıza olacaktır.

Yüzdeki Lekelerden Kurtulmanın Yolları

  • Güneş yüzünden meydana gelmiş olan yüz lekelerinin daha fazla yayılmasını engelleyebilmek için güneş koruyucu kremler kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Denize gitmiyor olsanız bile en az 30 faktör güneş koruması içeren kremler kullanmalısınız.
  • Yüz lekeleriniz için kullandığınız kremlerin dönemsel olarak kullanılması ya da ara sıra kullanılması hiçbir etki yapmayacaktır ve bu sebeple düzenli kullanmaya özen gösterilmelidir.
  • Suyla elma sirkesini seyrelterek yüzde bulunan lekeler üzerine pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. Ancak bu işlem sonrasında güneşe çıkmamaya ve yüzü korumaya özen gösterilmesi gerekir.
  • Yüz lekeleriniz artmaya başladıysa cilt doktoruna giderek daha etkili öneriler almanız yararınıza olacaktır.
  • Yarım tatlı kaşığı limon suyu, yarım tatlı kaşığı su ve yarım tatlı kaşığı üzüm sirkesini karıştırıp bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Karışım yüzünüzde yarım saat bekletip ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi lekeler gidene kadar her hafta uygulamanız etkili bir sonuç almanızı sağlar.
  • Yüzdeki lekeler nasıl geçer konusunda size yardımı olacak bir diğer maske için 1 adet sararmış salatalığa ihtiyacınız bulunmaktadır. Salatalığı buzdolabına koyup sararıncaya dek bekletin. Sararan salatalığı rendeleyip süzerek suyunu alın ve bu suyu pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın, 30 dakika bekletip durulayın. Haftada 2 kez bu uygulamayı gerçekleştirmeniz sayesinde cilt lekelerinizin renginde açılma olduğunu görebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.