Siyah Nokta Nasıl Geçer?

Siyah Nokta Nasıl Geçer?

Oksitlenmiş kir, sebum ve ölü hücrelerin cilt gözeneklerini tıkaması sonucunda meydana gelen lekelere “” denmektedir. Bir cilt kusuru sayılabilen  konusuna özellikle bayanların büyük bir ilgi duyduklarını söyleyebiliriz. Cildin mat, cansız ve sağlıksız bir görünüme sahip olmasına neden olan siyah noktaların makyajı da çirkin göstermesi söz konusu olacağından siyah noktalardan kurtulmak büyük bir önem taşır.

Tedavi edilmemesi durumunda ben ya da sivilce de olabilen siyah noktalara mutlaka müdahale etmek gerekir. Özellikle sivilce oluşumunu önlemek amacıyla siyah nokta nasıl geçer konusunda doğal tedavi yöntemlerine yönelmek faydalı olacaktır. Piyasada pek çok ürün bulunmasına rağmen bunların hem pahalı olması hem de içeriğinde kimyasal olması sebebi ile sağlıklı olmadığından dolayı bunları kullanmak yerine doğal yollara yönelmek daha doğru olacaktır.

Doğal yolları kullanarak siyah nokta nasıl geçer hususunda size önereceğimiz yolları kullandığınız takdirde piyasada bulunan pahalı ürünlerden kurtulabilirsiniz. Üstelik her cilt türüne cevap verebilecek olan bu tedavi yolları sayesinde siyah nokta sorununuzdan kısa süreler içerisinde kurtulmanız mümkün olacaktır. Ayrıca doğal yollar kullandığınızdan dolayı cildinize bir zararı olur mu endişesi duymak zorunda kalmazsınız. Kısa sürede siyah noktalarınızdan kurtulup sağlıklı ve parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz.

Siyah Nokta Tedavisinde Kullanılabilecek Yollar

  • Karbonat, peeling özelliğine sahip olduğundan siyah noktalarınızdan kurtulmanıza olanak sağlayacaktır. 1 tatlı kaşığı karbonata biraz su ekleyip hamur haline getirdikten sonra siyah nokta bulunan bölgelerinize uygulayın. 5 dakika cildinizde beklettikten sonra bölgeye parmaklarınızla masaj yapın. Cildinizden karbonat hamurunu akldırdığınız zaman cildinizin temizlendiğini görebilirsiniz.
  • Siyah nokta nasıl geçer konusundaki bir diğer doğal yol domates kullanımıdır. Öncelikle domatesten bir dilim kesip siyah noktalı cilde sürün. Bunun yerine domates suyunu 5-10 dakika cildinize masaj yaparak yedirmeniz de aynı etkiyi yaratır. Böylelikle yüzünüz ölü hücrelerden, sebumdan ve birikmiş kirden arınarak sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.
  • Deniz tuzu da siyah noktalarla savaşınızda size destek olacaktır. deniz tuzuna biraz su ekleyerek bu karışımı avucunuza aldıktan sonra siyah nokta olan yerlere uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra masaj yapın. Bu sayede cilt gözenekleri içinde biriken kirden kurtulacaksınız.

Siyah noktalar herkesin sorunu haline gelmiştir. siyah noktaların çözümünü sizler için aktardık. Bizlere farklı görüş ve düşünceler sunmak isterseniz yorum bölümünden bize yazabilir konuyu daha anlaşılır hale getirebilirsiniz.

Son Güncelleme: 01.11.2018

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.