Sivilce İzlerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Sivilce İzlerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Ergenlik dönemleriyle beraber vücudun özellikle yüz hatlarında meydana gelen ve hemen herkesin varlığından şikayetçi olduğu sivilceler canımızı fena halde sıkar. Olmadık zamanlarda çıkan sivilceler güzelliğimizi görüntümüzü bozduğu düşünülür. Sivilcelerden bitkisel ürünler kullanarak kurtulmak mümkün.

ile sivilcelerden kısa zamanda kurtulup ideal görünümünüze yeniden kavuşma fırsatı yakalayabilirsiniz. tedavisinde etkili olan şifalı bitkileri ise sizler için bir araya getirdik:

1- Ceviz Yaprağı: Sivilce ile mücadele konusunda bir hayli etkili bir bitkidir. Taze ceviz yaprağı 1 litre su içine koyup iyice kaynatılmalıdır. Kaynayan karışım süzülme işlemi yapılmasının ardından ağzı kapalı bir kaba konur. Karışım günde 2 defa sivilce üstüne sürülür. Kısa zaman içinde sivilce iltihap ağrısını alacak ve sivilcelerinizi kuruyarak sizlere eski görünümünüzü verecektir.

2- Hindiba Kökü: 1 çay fincanı içerisine 1 çay kaşığı hindiba kökü atılarak karışım yapılır. Bu yapılan karışım yarım gün boyunca bekletilir. Sonrasında da kaynatılarak elde edilen lapa her gün düzenli bir şekilde sivilce üstüne sürülür. Sivilceler geçene dek bu yöntemi yapmanız gerekir.

3- Ihlamur: Soğuk algınlığı başta olmak üzere pek çok hastalığa derman olan ıhlamur sivilce tedavisinde de oldukça etkili bir yöntemdir. Bir avuç ıhlamur 1 litre su içerisine atılıp kaynatılır. Soğumadan içine havlu bastırıp sivilceli bölgeye masaj gerçekleştirilir. Bu uygulama sivilce bitene dek düzenli bir biçime her gün gerçekleştirilmesi gerekir.

4- Isırgan otu: Bir su bardağı içine iki çay kaşığı ısırgan otu katıp karışım iyice kaynatılması gerekir. Bu karışımın içilmesi sivilce ve cilt problemlerine karşı bir hayli etkili bir metoddur. Kısa vakit içinde sivilce iltihap ağrısını alacak ve sivilcelerinizi kuruyarak sizlere eski görünümünüz gelecektir.

Pamuk yardımı ile cilt üstüne masaj gerçekleştirilmesi de önerilen başka bir yöntem arasında yer alır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.