Purtukal.Com
Sivilce İzlerinden Kurtulmanın Doğal Yolları
Sosyal Medyada Paylaş
13 Temmuz 2018
Abdullah ALYAGUT

Sivilce İzlerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Ergenlik dönemleriyle beraber vücudun özellikle yüz hatlarında meydana gelen ve hemen herkesin varlığından şikayetçi olduğu sivilceler canımızı fena halde sıkar. Olmadık zamanlarda çıkan sivilceler güzelliğimizi görüntümüzü bozduğu düşünülür. Sivilcelerden bitkisel ürünler kullanarak kurtulmak mümkün. Şifalı bitkiler ile sivilcelerden kısa zamanda kurtulup ideal görünümünüze yeniden kavuşma fırsatı yakalayabilirsiniz. Sivilce tedavisinde etkili

Ergenlik dönemleriyle beraber vücudun özellikle yüz hatlarında meydana gelen ve hemen herkesin varlığından şikayetçi olduğu sivilceler canımızı fena halde sıkar. Olmadık zamanlarda çıkan sivilceler güzelliğimizi görüntümüzü bozduğu düşünülür. Sivilcelerden bitkisel ürünler kullanarak kurtulmak mümkün.

Şifalı bitkiler ile sivilcelerden kısa zamanda kurtulup ideal görünümünüze yeniden kavuşma fırsatı yakalayabilirsiniz. Sivilce tedavisinde etkili olan şifalı bitkileri ise sizler için bir araya getirdik:

1- Ceviz Yaprağı: Sivilce ile mücadele konusunda bir hayli etkili bir bitkidir. Taze ceviz yaprağı 1 litre su içine koyup iyice kaynatılmalıdır. Kaynayan karışım süzülme işlemi yapılmasının ardından ağzı kapalı bir kaba konur. Karışım günde 2 defa sivilce üstüne sürülür. Kısa zaman içinde sivilce iltihap ağrısını alacak ve sivilcelerinizi kuruyarak sizlere eski görünümünüzü verecektir.

2- Hindiba Kökü: 1 çay fincanı içerisine 1 çay kaşığı hindiba kökü atılarak karışım yapılır. Bu yapılan karışım yarım gün boyunca bekletilir. Sonrasında da kaynatılarak elde edilen lapa her gün düzenli bir şekilde sivilce üstüne sürülür. Sivilceler geçene dek bu yöntemi yapmanız gerekir.

3- Ihlamur: Soğuk algınlığı başta olmak üzere pek çok hastalığa derman olan ıhlamur sivilce tedavisinde de oldukça etkili bir yöntemdir. Bir avuç ıhlamur 1 litre su içerisine atılıp kaynatılır. Soğumadan içine havlu bastırıp sivilceli bölgeye masaj gerçekleştirilir. Bu uygulama sivilce bitene dek düzenli bir biçime her gün gerçekleştirilmesi gerekir.

4- Isırgan otu: Bir su bardağı içine iki çay kaşığı ısırgan otu katıp karışım iyice kaynatılması gerekir. Bu karışımın içilmesi sivilce ve cilt problemlerine karşı bir hayli etkili bir metoddur. Kısa vakit içinde sivilce iltihap ağrısını alacak ve sivilcelerinizi kuruyarak sizlere eski görünümünüz gelecektir.

Pamuk yardımı ile cilt üstüne masaj gerçekleştirilmesi de önerilen başka bir yöntem arasında yer alır.

Bir Yorum Bırak

Purtukal.Com Copyright © 2014 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır Tıbbi Sorumluluk Reddi
sitemap