Sigara Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Sigara Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Günümüz şartları altında sigarasız ortamda bulunmak kaçınılmaz oluyor. Sigara kullanımı sonucunda dişlerde sararma ve gibi insanları rahatsız eden ikili ilişki kurmakta zorluk çıkartan durumlarla karşı karşıya kalınabiliyor. Bunun için nasıl giderilir? Ağız kokusu giderme yöntemleri başlığı altında sizlere bu yazımızı paylaşıyoruz.

Ağız kokusuyla baş etmeyen yani ağız kokusu sorunuyla mücadele eden kişi bu problemin ne denli sorun teşkil ettiğinin farkındadır. Sigara içmek şüphesiz ağız kokusu yapar ve buna çözüm bulmak gerekir. Çünkü ağız kokusu hastalığı günlük yaşamda ve iş hayatımızda sürekli bizleri zor duruma sokar hatta bizim sosyal bir yaşam sürmemizin önüne geçer yani bir anda asosyal bir insan haline geliriz. Sevgilimiz varsa ondan ayrılmak durumuna kadar getirebilir. Unutmayın, ağız kokunuzu geçirmek istiyorsanız sizlere tavsiye edeceğimiz bu yiyecekleri sadece 1 defa kullanıp da geçmedi demeyin aksine bu yiyecekleri sürekli olarak tüketmeniz gerekiyor ki ağız kokunuz ortadan kalksın. Kalıcı olarak ağız kokunuzu geçirmek istiyorsanız bu yiyecekleri en az 1 sene boyunca her gün düzenli bir şekilde tüketmeniz gerekir.

Sigaranın Yol Açtığı Ağız Kokusunu Geçirme Yöntemleri

Maydanoz : Maydonuzu tüketmek sigara içtiğinizde ortaya çıkan ağız kokunuzu geçirme konusunda mükemmel bir tedavi yöntemidir.

  • Sigara Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

 

  • Kivi : İçeriğinde bulundurduğu maddeler nedeniyle sigara içtiğinizde meydanagelen ağız kokunuzu hızlı bir şekilde geçirebilecek meyvelerden sadece bir tanesidir.
  • Sigara Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

 

  • Yoğurt : Hem dişlerinizin sağlığını arttırabilecek hem de sigara içtiğinizde ortaya çıkan ağız kokunuzu kökünden halledebilecek bir nimet hatta mucizevi nimet diyebiliriz çünkü sadece bu hastalıklarınızı değil daha bir çok hastalığınızı geçirebilen yiyeceklerden bir tanesi.

 

  • Sigara Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

 

  • Portakal : Yine içeriğinde bulundurduğu maddeler nedeniyle ağız kokunuzu kökünden geçirebilecek bir meyve.

Sigara sebebiyle ağız kokusu ortaya çıkabilir ve bizde sizlere bu sorunun kalkması için bazı önerilerde bulunduk. Sizlerin de eklemek istediği öneriler olursa bize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Tok Tutan Yiyecekler Listesi isimli makalemizde diyet listesi, kepekli ekmek ve meyve hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp