Omuz Ağrısı Nasıl Geçer?

Omuz Ağrısı Nasıl Geçer?

Omuz Ağrısı Nasıl Geçer?

Çalıştığımız iş sebebiyle, yaşam tarzımızdan dolayı, hastalıklarımız veya fiziksel hareketlerimizden dolayı çoğumuz belirli zamanlarda omuz ağrısı problemiyle karşı karşıya kalabiliriz. Bu sebeple bugün sizlere hastalık sebebiyle oluşan (bel, boyun fıtığı vb.) ciddi omuz ağrılarından ziyade genel omuz ağrısı nasıl geçer anlatmak istiyorum.

Soğuk Havalarda Yaşanan Omuz Ağrısı Nasıl Geçer;

Özellikle kış aylarında sıklıkla yaşanan bir durum olarak karşımıza çıkabilmektedir. Normal bireylerde soğuk havadan dolayı omuz ağrısı olduğu gibi özellikle omuz ve bel bölgesinde geçmiş tarihte yaşanan bir kaza sebebiyle çatlama, kırılma vb. durumlar eğer varsa soğuk hava direk tetikleyici özellik göstererek ağrının artmasına sebep olacaktır. Bu sebeple omuz bölgesinin sürekli olarak soğuğa karşı korunması gerekmektedir.
Sıcak bir havlu ile evde birkaç saat omzunuza sıcak uygulama yapmanız, dışarı çıkarken normale oranla daha kalın giyinmeniz, rüzgarlı havalarda atkı kullanmanız sizleri omuz ağrılarından ciddi oranda koruyacaktır.

Hareketsiz Sebebiyle Yaşanan Omuz Ağrısını Geçirme;

Masabaşı işlerde çalışan kişilerde, bilgisayar mühendisi, webmaster, yazılımcı vb. diğer sektörlerde çalışan kişilerde vücudun uzun süre hareketsiz kalması sebebiyle omuz ağrısı meydana gelebilmektedir. Bu kişilerin yapması gereken yarım saatte bir masa başından kalkıp ufak bir iki hareket veya yürüyüş yapmak olacaktır. Yada en azından kollarını ve omuzları germe esnetme hareketleriyle aktif tutarak omuz ağrısına yakalanma veya var olan omuz ağrısını geçirme konusunda başarı elde edebilirler.

Ağır İşler Sebebiyle Omuz Ağrısı Oluşması;

Bazı kişiler çok ağır işlerde çalıştıklarından dolayı, sürekli olarak yük taşımak veya ellerini, kollarını aktif şekilde kullanmak zorunda olduklarından dolayı zaman içinde omuzlarda ağrı, zedelenme vb. durumlar meydana gelebilmektedir. Bu sebeple omuz ağrısı yaşayan kişilerin haftanın en azından 1 günü iyi şekilde dinlenmeleri, çalışırken mümkün olduğunca omuzlarına yüklenmemeleri yada arada sırada omuzlarına bir kişinin yardımıyla masaj yapmaları gerekmektedir.

Omuz Ağrısı İlaçları

Omuz ağrısı nasıl geçer diye düşünen kişiler yukarıda saydığımız yöntemler dışında hızlı etki ve kısa bir çözüm yolu bulmak için omuz ağrısına iyi gelen bir ilaç arayışı içine girebilirler. Bu sebeple yaptığımız araştırmalar sonucunda doktor tavsiyesiyle reçete edilmiş bir kas gevşetici merhemin omuz ağrısına iyi geldiğini tespit ettik. Çok farklı omuz ağrısı için kas gevşetici ilaç isimleri olduğundan dolayı ve omuz ağrınızın kesin sebebini bilmediğimiz için size kesin bir ilaç ismi öneremiyoruz. Ayrıca kas gevşetici ilaçların dışında romatizmal ilaçlarda omuz ağrısını geçirme konusunda son derece işe yarayabilmektedir.

Buz Uygulamak Omuz Ağrısını Geçirir Mi?

Bir ziyaretçimizin yorum bırakarak sorduğu soru sebebiyle bu eklemeyi yapmayı uygun gördük. Eğer omzunuzda çatlak kırık vs. bulunmuyorsa bir beze bir miktar bu sararak omzunuzun ağrıyan kısmında bir süre tutabilirsiniz. Bu sayede kısa süreliğine omuz ağrınızın geçmesini sağlayabilirsiniz.

Omuz Ağrısına Kesin Çözüm

Makalemizin üst kısımlarında omuz ağrısını geçirmek için uygulanan geçici ve genel yöntemlere değindik fakat aslında omuz ağrısı nasıl geçer diyenler için en etkili önerimiz bir doktora görünmeleri olacaktır. Çünkü bazen omuz ağrılarının bizim dışardan bakarak fark edemediğimiz birçok sebebi bulunabilmektedir. Evde uygulayacağımız geçici yöntemler sadece kısa süreliğine etki gösterip direk olarak omuz ağrısı tedavisine yönelik olmadığından dolayı tam anlamıyla çözüm olamamakta ve ağrıyı tamamen kesememektedir. Bu sebeple sürekli var olan omuz ağrısı problemleriniz bulunuyorsa en kısa sürede bir doktordan yardım olarak omuz ağrınızın asıl sebebini tespit edebilir ve bu sebebe yönelik tedavi girişiminde bulunabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.