Kulak Ağrısı Nasıl Geçer?

Kulak Ağrısı Nasıl Geçer?

Kulağın merkezinde yer alan östaki borusunda oluşan tıkanmalar sonucunda yaşanan  konusunda hemen her insanın bir fikri olduğunu görebilmek mümkündür. Elbette bu fikirlerin hepsine itibar etmemek gerekir. Aksi takdirde kulak ağrısının geçmesi için uğraşırken daha kötü bir hal almasına neden olabilirsiniz. Bu durum sizi zorlayacağından dolayı itibar edilmemesi gereken fikirlere kulak tıkamanız daha doğru olacaktır.

Kulakta meydana gelen ağrıya sebep olan tıkanmalara genelde üşütme ve soğuk algınlığı gibi durumlar sebep olmaktadır. Bunun dışında gelişen kulak ağrılarının iltihap sebebi ile meydana geldiğini söyleyebilmek mümkündür. Bu gibi durumlarda  nasıl geçer noktasında tedavi için kulak damlaları kullanıldığını görebilmek mümkündür. Ancak antibiyotik içerikli kulak damlalarının yanı sıra ağızdan antibiyotik alındığını görebiliyoruz. Ancak bazen kulak ağrısına sebep olan bakterilere özel olarak kullanılan antibiyotik kullanımı da mümkündür.

Antibiyotik kullanımına başlamadan evvel bir doktora başvurmak ve ağrının sebebini belirledikten sonra doktorun da tavsiyesi ile kulak ağrısı nasıl geçer konusunda size yardımcı olabilecek ilaçlar kullanmanız yararınıza olacaktır. Ancak ilaçlar dışında da evde uygulayabileceğiniz bazı doğal yöntemler sayesinde kulak ağrılarınızı azaltabilmeniz ve bu ağrılardan kurtulabilmeniz mümkün olacaktır.

Kulak Ağrısına Neler İyi Gelir?

  • Sarımsak suyu kullanabilirsiniz. Ev ortamında rahatlıkla hazırlayabileceğiniz sarımsak suyu doğal bir antibiyotik olduğu için kulak ağrınızı da geçirecektir. 2 diş taze sarımsağı bir kap içinde iyice ezdikten sonra parmaklarınızla suyunu sıkın ve küçük bir tabağa damlattıktan sonra bu damlaları ağrıyan kulağınıza damlatın. İltihap azaldıkça ağrılarınız da dinmeye başlayacaktır.
  • Kulakta biriken iltihabı akıtmak amacı ile kullanılan soğan suyu da ağrılarınızı azaltacaktır. 1 baş soğanı rendeledikten sonra soğanın suyunu bir kaba koyup bu suya parmaklarınızı sokun. Daha sonra parmaklarınızla kulak arkasına masaj yaparak sürün. Her gün uyumadan evvel bu uygulamayı gerçekleştirmeniz iltihabın akmasına ve ağrınızın geçmesine olanak sağlayacaktır.
  • Geleneksel olarak uygulanan ve yaralı olduğu noktasında birleşilen zeytinyağı da evde kulak ağrısı nasıl geçer konusunda size yardımcı olacaktır. Tenceredeki suya birkaç damla zeytinyağı koyup kaynatın. Daha sonra suyun üzerinde biriken yağı ılık hale getirip ağrıyan kulağa damlatın. Burada önemli olan konu yağın ne çok sıcak ne de çok soğuk olması gerektiğidir. Aynı uygulamayı papatya yağı ya da lavanta yağı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.