Karın Ağrısı İçin Ne Yapılmalı? Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Karın Ağrısı İçin Ne Yapılmalı? Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Günlük yaşantımızda birçok insan karın ağrısıyla baş etmektedir. Bazen yiyecek ve içeceklerden bazen de soğuk yüzünden karın ağrısıyla mücadele edilir. Karın bölgesi soğuğa çok az dayanıklıdır ve hemen ağrımaya başlar. Evde uygulayacağımız bazı basit yöntemlerle karın ağrısını bitirmek çok kolay olacak. Karın ağrısına ne iyi gelir? Karın ağrısına iyi gelen bitkisel ilaçlar nelerdir? Karın ağrısını geçirmek için ne yapabiliriz?

Karın ağrısının başlıca sebepleri arasında bel ve karın bölgesinin soğuğa maruz kalma durumu ön plana çıkmaktadır. Bu gibi hallerde karın bölgesini ve ayakları sıcak tutmak ağrıyı geçirmek için yeterli bir seçenek olacaktır. Karın ağrısının sebebi yediğimiz besinlerden de kaynaklanabilir. Bağırsaklarda gaz sıkışması meydana gelir ve bu da karın ağrısına yol açar. Bir arkadaşınızın akrabanızın karnınızı ovdurduğunuzda bağırsaklarınızın çalışması kolaylaşır ve karın ağrısı biter.

Ne Yapılmalı?

Karın ağrısı olduğu hallerde gazlı içeceklerden, sigaradan ve aşırı sıcak ya da soğuk besinlerden uzak durmak gerekir. Kuşburnu, adaçayı, biberiye ve lavanta gibi bitki çayları da karın ağrısına iyi gelen bitkisel ilaçlar içerisinde bulunmaktadır. Portakal kabuğu ile rezeneyi aynı oranda karıştırıp kaynatın ardından suyunu için. Karın ağrınızın geçtiğini göreceksiniz.

Karın Ağrısı İçin Ne Yapılmalı? Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Karın ağrısına ne iyi gelir?

Karın ağrısına ne iyi gelir sorusuna cevap olarak nane iyi gelir yanıtı verilir. 100 gram çörekotunu ve 1000 gram balı karıştırarak bir karışım meydana getirebilir bu karışımı aç karnına bir yemek kaşığı yiyebilirsiniz. Karın ağrısına bunlar iyi gelmektedir. Ancak karın ağrısının yanı sıra başka şekilde meydana gelen halsizlik ve kusma gibi başka rahatsızlıklar da varsa mutlaka bir doktora gitmekte fayda vardır. Doktora gitmeden kesinlikle ilaç kullanmamaya özen gösterin.

Karın ağrısının besinlerden meydana geldiği hallerde besin alımına özen gösterilmeli ve uzun zaman devam eden ağrılarda mutlaka doktor kontrolüne başvurmak gerekir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.