Halı Lekesi Nasıl Temizlenir? Pratik Halı Temizliği

Halı Lekesi Nasıl Temizlenir? Pratik Halı Temizliği

Hemen her evde olan halılar toz, bakteri, mayt gibi birçok alerjik hastalıklara davetiye çıkaran mikro organizmaların en fazla olduğu evin olmazsa olmazı eşyaları arasında yer alır. Özellikle evde hayatını sürdürenler arasında alerjik rahatsızlığı olan kişiler ya da küçük yaşta çocuk varsa halı temizliği daha da özenli bir biçimde yapılması gerekmektedir. Bu sebeple etkili ve pratik halı temizliği nasıl yapılır, temizliği, halıdaki lekeler nasıl çıkar gibi konuları sizler için bir araya getirdik ve sizlere aktarıyoruz. Zor ve uğraştırıcı bir temizlik çeşidi olarak ortaya çıkan halı temizliği için tavsiye edeceğimiz püf noktalara dikkate alarak sizler de tertemiz halılara sahip olacaksınız.

Halı lekesi sorunu hemen her evde ortaya çıkmaktadır. Yemek yerken veya misafir geldiğinde dökülen kola, çay, yemek vs. gibi içecek veya yiyeceklerin dökülmesi sonucunda bir ton zahmetli iş çıkmaktadır. Sizin de aklınızda halıdaki lekeler nasıl çıkar sorusu var ise doğru adresi geldiniz demektir. Purtukal.com olarak sizlere vereceğiz önerilere uyarak siz de evde uygulayacağınız basit ve pratik uygulamalar sayesinde halıdaki inatçı kirleri ortadan kaldırıp her daim pırıl pırıl halılara kavuşabilirsiniz.

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki yağ lekesini çıkarmak için lekenin üstüne bikarbonat dökün,  birkaç dakika bekleyin ve ovalayın. Sonrasında ise elektrikli süpürge ile halının üstünü süpürün.

Halıdaki Çay ve Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki çay ve kahve lekesini çıkarmak adına 1 bardak ılık su, 1 kaşık sirke ve 1 kaşık bulaşık deterjanı karışımını leke üstünde fazla bir şekilde dökülen çay ve kahveyi yaymayarak sünger ile ovalayarak silin. Leke gidene kadar silmeye devam edin.

Halıdaki Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki kan lekesini çıkarmak konusunda önce fazla kanı bir bez ile düşen halının üstünden almanız gerekir. Leke üstünde bolca karbonat dökün ve kısa bir zaman bekleyin. Sonrasında soğuk su ile ovalayın ve havlu ile fazla nemi alın.

Halıdaki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki mürekkep lekesini çıkarmak adına leke üstünde tıraş köpüğü sürün ve güzelce ovalayın. Sonrasında ise durulayın ve elektrik süpürgesi ile süpürün. Bu uygulamayı tıraş köpüğü yerine saç spreyi de tavsiye edebiliriz.

Halıdaki Meyve Suyu ve Kola Nasıl Çıkar?

Halıdaki meyve suyu ve kola lekesini çıkarmak adına lekeyi fazla yaydırmadan, leke üstünde baskı meydana getirerek dökülen sıvının fazlasını alın. Sonrasında da arap sabunu katılmış bol suyu leke üstüne dökün ve havlu ile temizleyin. İşlemi halı durulanıncaya dek yeniden yeniden yaparak devam edin.

Bu içeriğimiz de genel olarak halı lekesi nasıl geçer sorusuna yanıt vermeye çalıştık. hakkında konuya eklemek istediğiniz başka görüşleriniz veya bilgileriniz varsa yorum alanında bize bildirebilirsiniz.

Son güncelleme: 01.11.2018

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.