Diz Kapağı Ağrısı Nasıl Geçer?

Diz Kapağı Ağrısı Nasıl Geçer?

?

genellikle uzun süre oturduktan sonra kalkarken, uzun süre koşmaktan, merdiven inip-çıkmaktan bazı durumlarda ise romatizma, kireçlenme gibi rahatsızlıklardan kaynaklanan bir ağrıdır ve gittikçe şiddetlenebilen bir ağrıdır. Bizde şimdi sizlere diz kapağı ağrısı  sorusunun cevabını ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

1.Buz Tedavi Yöntemiyle Nasıl Geçer?

Diz kapağı ağrısı ve diz ağrısı için uygulanması gereken en etkili yöntemlerden birisidir. Buz tedavisi ağrının ciddi anlamda hafiflemesini sağlar. Bu tedavi yöntemini uygulamak için rahat bir yere sırt üstü uzanmalısınız, sonra ağrıyan bölgenin üzerine buz dolu bir torba yerleştirin ve 15-20 dakika o şekilde yatın. Yöntemi uyguladıktan sonra eğer ağrınız hafiflediyse diz kapağı bölgenizi sıkıca sarabilir o şekilde 2 gün kadar dinlenebilir veya ağrıyan bölgenizi zorlamayacak şekilde günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Eğer 2 gün sonra diz kapağınız hala ağırmaya devam ediyorsa diz kapağı ağrısı nasıl geçer sorunuzun cevabını net bir şekilde almak için doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

2.Vazelin, Aspirin ve Kafirun Karışımıyla Nasıl Geçer?

Bu karışım diz kapağı ve diz ağrısını geçirmekte, hafifletmekte kullanılan en etkili yöntenmlerden bir diğeridir. Bu 3 maddeden eşit miktar alın ve tamamen krem kıvamını alana kadar karıştırın sonra ağrıyan bölgenize sürün. Sürdüğünüz bu krem çok kısa bir süre içinde diz kapağı ağrınızı hafifletmekte etki gösterecektir.

3.Bitki Yağları Tedavi Yöntemiyle Nasıl Geçer?

Bitki yağları ile yapılan tedavi yöntemi diz kapağı ağrısı nasıl geçer sorusunun en etkili tedavi yöntemlerinden bir diğerisidir. Kekik yağı, Susam yağı, Çörekotu yağı, bu 3 bitki yağını ağrıyan bölgeye ayrı ayrı sürebilirsiniz.Örneğin ağrıyan bölgenize sabah saatlerinde kekik yağı sürebilirsiniz, öğle saatlerinde çörekotu yağı sürebilirsiniz, akşam saatlerinde ise susam yağı sürebilirsiniz. Yağı sürerken hafif bir şekilde ovarak sürmelisiniz, masaj yapar şekilde sürmelisiniz. Yağı sürdükten kısa bir süre etkisini görebilirsiniz, ağrınız hafifleyebilir yada tamamen kesilebilir.

4.Bitki Yağı Karışımıyla Nasıl Geçer?

Eşit miktarda Hardal yağı, biberiye yağı, badem yağı, zeytin yağı, kekik yağı ve ceviz yağını bir kaba dökerek krem kıvamını alana kadar karıştırın sonra ağrıyan diz kapağı bölgenize sürün. Karışımı sürdükten kısa bir süre sonra ağrınız azalabilir, ağrıyan bölgede rahatlık hissedebilirsiniz. Bu bitki yağı karışımını sadece diz kapağı bölgenize değil ağıran başka bölgeler varsa o bölgelerede sürebilirsiniz.

5.Siyah Turp, Dereotu, Lahana Tedavi Yöntemiyle Nasıl Geçer?

İlk önce bir siyah turpu rendeleyin, sonra 1 adet dereotunu ayrı bir kapta ince ince kıyın. Sonra rendelenmiş turpu ve kıyılmış dereotu’nu haşlayın ve lapa haline getirin. Şimdi ise 2-3 adet lahana yaprağını ayrı bir kapta haşlayın. Hazırlamış olduğunu siyah turp ve dereotu lapasını ağrıyan bölgenize sürün sonra haşlanmış Lahana yapraklarını da üzerine kapatın ve o bölgeyi streç film bastırmadan sarın. O şekilde 2-3 saat kadar durun. Bu bitkisel tedavi yöntemi diz kapağı ağrınızın hafiflemesine ciddi anlamda etki edecekdir.

Diz kapağı ağrısı nasıl geçer sorusunun cevabını size ayrıntılı bir şekilde tedavi yöntemleri ile anlatmaya çalıştık, diz kapağı ağrınızın azalmasını, geçmesini istiyorsanız tek yapmanız gereken doğal, bitkisel yöntemleri dikkatli ve düzenli bir şekilde uygulamak.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.