Diş Sararması Doğal Çözüm Neler? Diş Sararması Nasıl Geçer?

Diş Sararması Doğal Çözüm Neler? Diş Sararması Nasıl Geçer?

İnsanlar için diş bakımı oldukça önem verilmesi gereken ve birçok kişinin özenle bakımını yapması gereken bir durumdur. Hem estetik olarak bakıldığında hem de sağlık yönünden ele alındığında diş bakımı oldukça önem arz eder. Birçok insan dişlerinin beyaz ve sağlıklı olması için uğraşır. Bunun için diş temizliğine ve diş bakımına önem verilmesi mutlaka gerekir. Çürük dişin dışında dişteki sararmalarda kişilerin dikkat ettiği önemli durumlardan bir tanesidir. nasıl geçer? için doğal yöntemler nelerdir? Dişlerimiz nasıl beyazlaşır? Tüm soruların cevabı yazımızda..

Diş sararmasının en önemli nedeni gün içerisinde tüketilmekte olan yiyeceklerdir. Gün içinde yiyecek veya içecek tüketiminin çok olmasına karşın dişlerimizi sabah ve akşam olmak üzere sadece bir kez fırçalamaktayız. Aslında diş sararması sorununu görmemek adına gün içerisinde de dişlerin fırçalanması şarttır. Diş fırçalamasının dışında gün içerisinde yenilmekte olan yiyecek ve içecek çeşidi de diş sararmasına yol açmaktadır.

Diş Sararması Doğal Çözüm Neler? Diş Sararması Nasıl Geçer?

Diş Sararmasını Geçirmek İçin Doğal Çözüm Yolları

1.) Diş sararması konusunda öncelikle düzenli bir şekilde diş doktoruna başvurulması gerekiyor. Diş sağlığı konusunda gerek duyulan tedavilerin meydana getirilmesi ve doktorun söylediklerinin yapılması gerekmektedir. Bunun dışında ise kişisel olarak bireylerin dişlerini düzenli bir şekilde doğru diş fırçası ve doğru diş macununu kullanarak fırçalaması gerekir.

2.) Diş sararması konusunda küçük bir kabın içerisine 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limonu sıkarak karıştırma işlemini yapın. Ortaya çıkan kür ile dişlerinizi fırçalayın.

Diş Sararması Doğal Çözüm Neler? Diş Sararması Nasıl Geçer?

3.) Diş sararması için kullanılan bir başka yöntem de fesleğendir. Daha önceden doğal yollar ile kurutulmuş bir miktar fesleğeni ezin ve diş fırçasının üstüne koyduğunuz diş macununun üstüne katarak dişlerinizi fırçalamaya başlayın. Bunu hafta da iki kez meydana getirmeniz yeterli olacaktır.

Diş Sararması Doğal Çözüm Neler? Diş Sararması Nasıl Geçer?

4.) C vitamini olarak bilinen portakal kabuğu da diş sararmasına iyi geldiği söylenmektedir. Dişlerinizi fırçalamadan önce portakal kabuğunun iç bölümü ile dişlerinizi ovalayabilirsiniz. Portakal kabuğu diş sararmasını en aza indirdiği gibi ağız içerisinde meydana gelen mikropların ve yaralarında kapanmasına yol açacaktır. Portakal kabuğunun dışında muz kabuğu da diş sararmasına iyi geldiği bilinmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.