Dirsek Ağrısı Nasıl Geçer?

Dirsek Ağrısı Nasıl Geçer?

günlük hayatta pek karşımıza çıkmayan fakat hepimizin korkulu rüyası olan bir ağrıdır. Dirsek ağrısının oluşmasının en büyük sebeplerinden birisi spor yaparken veya ters bir harekette oradaki kasların ve tendonların zorlanmasıdır. Tendon ve kaslarımızın zorlanmasını sağlayan faktörlerden birisi ise bilinçsizce yaptığımız, alışkın olmadığımız hareketlerdir. Oluşan dirsek ağrınız dayanılmayacak şekildeyse bir doktora gözükmenizde fayda var. Aşırı ağrılı durumlar haricinde dirsek ağrısını hafifletme amaçlı evde kullanabileceğiniz birkaç tedavi yöntemini aşağıda bulabilirsiniz.

? Dirsek Ağrısı Tedavi Yöntemleri..

Buz Tedavisi

Dirsek ağrısını hafifletmek için en etkili ve en klasik yöntem ağrılı bölgeye buz koymaktır. İnce bir havlu sarıp buz torbası koymanız yeterli olacaktır. Maksimum 15 ila 20 dakika arasında beklettiğiniz buzu aldığınızda ağrınızın biraz hafiflediğini hissedeceksiniz. Bu 15-20 dakikalık süre boyunca ağrıyan bölgeye bir buz masajı uygulamanız etkili bir hareket olur.

Dinlenmek

Dirsek ağrısı için en önemli unsur bolca dinlenmektir. Ağrının oluştuğu dirseğinizi 5 ila 7 gün arasında dinlendirmeniz çok iyi olur. Bu süre içerisinde dirseğinizi olabildiğince az kullanmaya ve yormamaya çalışın. Dirseğinize ağırlık vermemeye özen göstermeniz, ağır işler yapmamanız gerekli. Hasar gören kasların ve tendonların bir nebze olsun kendini düzeltmesi eski haline gelebilmesi için dinlendiğiniz süre çok onemli.

Ağrı Kesici

Ağrınız hatsafhada değil ise hayatınızı kısıtlamayacak düzeyde hafif olan ağrı kesicilerden alarak dinlenme sürenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Ağrı kesicilerin yan etkisini en alt seviyeye indirmek için bolca suyla ağrı kesicinizi almanızı  tavsiye ederiz. Daha güçlü ağrı kesicilere ihtiyacınız varsa yine bir doktora gözükmeniz iyi olacaktır çünkü bu bölgede oluşabilecek olan kırık ve çıkıkların ihmali durumunda sizlere kötü sonuçlar doğurabilir.

Anlatmaya çalıştığımız gibi, öncelikli olarak doktorunuzun koyacağı teşhis önemli. Bu yazıda sürekli olmayan ağrıları konu aldık. Dirseğinizde, kolunuzda yaşanılmış talihsiz bir durum olabilir. Sinir sıkışması, kırık-çıkık, dirsek kireçlenmesi ve doğuştan olan sizin farketmediğiniz türde hastalıklar dirsek ağrısına neden olabiliyor. Öncelikli olarak bir uzmana danışmanızda yarar var. Uzmanın size vereceği tavsiyeler doğrultusunda tedavinize başlanacaktır.

Bu makalemizde sizlere dirsek ağrısı nasıl geçer sorusuna cevap verdik. Dirsek ağrısı nasıl geçer hakkında yazımıza sizlerinde eklemek istediği farklı düşünceleri veya bilgileriniz varsa yorum kısmından bize haberdar edebilirsiniz.

Son güncelleme: 06.08.2019

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.