Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer?

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer?

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer?

Vücudumuzdaki her türlü atık maddenin süzülmesini ve ardından işe yaramayan kısımlarının dışarı atılması sağlayan yapılara böbrek denilmektedir. Fakat tabi ki bu içeriğimizde böbreğin ne olduğuna ve böbrek ağrısının neden kaynaklandığına filan değinmeyeceğiz. Sizlere direk olarak böbrek ağrısı nasıl geçer böbrek taşı ağrılarından kurtulmak için neler yapılmalıdır vb. konular hakkında bilgilendirme yapacağız.

Öncelikle Bilgilendirme;

İlk olarak belirtmemiz gerekir ki taşlardan, kumdan veya başka herhangi bir sebepten dolayı yaşanan böbrek ağrılarında belirtilen çoğu yöntem sadece geçici rahatlama ve ağrı giderme özelliği sağlamaktadır. Fakat böbrek ağrılarından kesin olarak kurtulmanın tek yolu bir doktor desteğiyle tedavi olmaktır. Ayrıca çeşitli ağrı kesici ilaçlar, iğneler vb. yöntemlerle sürekli olarak ağrıyı geçiştirmeye çalışmak ilerde daha ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir.

Buscopan İğne Böbrek Ağrısına İyi Geliyor;

Yaptığımız araştırmalar sonucunda böbrek ağrısı yaşandığı zaman bir adet buscopan iğne yaptırmanın bazı kişilerde bir haftaya yakın bir süre böbrek ağrısını kestiğini tespit ettik. Ayrıca buscopanın dışında doktor tavsiyesiyle çeşitli kas gevşetici ve ağrı kesici ilaçlar kullanabilirsiniz. Biz böbrek ağrısına iyi gelen farklı ilaç isimleri öğrendikçe konuya ekleme yapacağız.

Böbrek Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Böbrek ağrısında kullanılabilecek bitkilere geçmeden önce ilk belirtmemiz gereken nokta öncelikli olarak böbreği sıcak tutmamız gerektiğidir. Ayrıca bol su içmek ve özellikle kış aylarında üşütmemeye özen göstermek gerekmektedir. Fakat böbreklerinde iltihap birikmesi bulunan kişilerin sıcak uygulama yapması uygun görülmemektedir çünkü sıcak uygulama iltihabı arttırıcı özelliğe sahiptir.

1-) Mısır Püskülü

Mısır püskülü ismi verilen bitkiyi çay gibi demleyip sabah, öğle, akşam içtiğiniz zaman böbreklerin çalışma hızını arttırıcı ve kolaylaştırıcı özelliğe sahiptir.

2-) Maydanoz

Sürekli elimizin altında bulunan ve yemeklerimizde sıklıkla yer verdiğimiz maydanoz böbrek ağrısı nasıl geçer diyen kişilerin sorunlarına da cevap niteliği taşıyabilmektedir. Yapmanız gereken maydanozların saplarını mikserden geçirdikten sonra suyunu içmek olacaktır. Günde en azından 1 sefer maydanoz suyu içmek böbreklerın daha hızlı çalışmasını sağlayarak hem kum dökmeye yardımcı olacak hemde ağrıların biraz daha dinmesine yardımcı olacaktır.

3-) Ayrık Otu ve Arpa

Aylık otu ve arpa suyuda böbrek ağrısı nasıl geçer diye düşünen kişilere önerilebilecek bitkisel tavsiyeler arasında bulunmaktadır.

4-) Kiraz Sapları

Böbrek rahatsızlığı olan kişilerin idrar saplarını atmamaları tavsiye edilir. Çünkü kiraz sapları kaynatılıp içildiği zaman idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Ayrıca böbreklerde biriken taş ve kum gibi atıklarında dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır.

Bol Su İçmenin Böbrek Ağrısına Faydaları

Genel olarak tüm insanların günde 2-2,5 litre su tüketmesi gerekmektedir. Fakat bir çoğumuz su ihtiyacımız ihmal eder ve uzun yıllar boyunca tüketmemiz gerekenden çok az su içeriz. Bu sebeple böbreklerimiz süzme işlemini yaparken aşırı derecede zorlanır ve yavaş yavaş kum biriktirmeye başlar. İşte bu sebeple böbrek ağrısı nasıl geçer diyen kişilere kesinlikle verilebilecek en iyi tavsiye günde en az 2,5 litre su içmeleri olacaktır. Düzenli su içmeye başladıktan sonra böbrekler ciddi şekilde kendini düzeltmeye, böbrek kumları dökülmeye başlayacaktır. Ayrıca tüm bunlarla beraber su içmek sindirimi rahatlatacağı için ağrının şiddetini de azaltıcı özellik gösterecektir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.