Bebeklerde Pişik Nasıl Geçer?

Bebeklerde Pişik Nasıl Geçer?

Bebeklerde Pişik Nasıl Geçer?

Siz ne yaparsanız yapın, ne kadar dikkat etseniz de bebeğinizde mutlaka çeşitli zamanlarda farklı sebeplerle pişik meydana gelebilir. Bu sebeple bu içeriğimizde konuyu uzatıp pişiğin nedenlerine filan değinmeyeceğiz direk olarak sizlere bebeklerde pişik nasıl geçer konusu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Pişik Merhemleri

Bebeğinizin alt temizliğine ne kadar özen göstersenizde kısa süreliğine cildinin idrarla temas etmesi sonucu pişik meydana gelebilmektedir. Bebeklerde pişiğin hızlı şekilde geçmesi için en iyi yöntem çeşitli pişik merhemleridir. Bebeklerde pişik için piyasada birçok farklı pişik merhemi bulunmaktadır, fakat siz hangi kremin bebeğinizin cildine uygun olduğunu tahmin etmekte zorlanabilirsiniz. Bu sebeple bir doktora danışarak bebeğinizin cildine en uygun pişik kremi hangisidir öğrenip uygulayabilirsiniz. Bu arada belirtmemiz gerekiyor pişik merhemleri uygulanırken bebeğin cildi kuru olmalıdır. Pişik kremleri ıslak cilde uygulanmaz.

Pişik Nedenlerini Ortadan Kaldırınız

Bazı bebeklerde bazı bebek bezleri sürekli olarak pişik oluşumuna sebep olabilmektedir. Bu sebeple çeşitli bebek bezlerini deneyip bebeğinizin cilt yapısına en uygun olanı tespit ettikten sonra onu kullanmaya devam edebilirsiniz. Bazı bebek bezlerinde veya ıslak mendillerde bulunan parfüm yada farklı kimyasal maddelerde bebeklerde pişik oluşumuna sebep olabilmektedir. Bu etkenleri tespit edip ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Ayrıca son olarak kullandığınız ıslak mendiller bebeğin cilt yapısına uygun hipoalerjenik ve kokusuz ıslak mendil olmalıdır.

Bezini Değiştirdikten Sonra Bir Süre Çıplak Kalsın

Pişik olan bebeklerin altını değiştirdikten sonra bir süreliğine popolarını açık bırakmak hava almayı sağladığı için pişiğin daha hızlı geçmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca pişik olmadığı dönemlerde de bebeğinizin arada sırada bezinin açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Pişik Olduğu Dönemde Bezini Sık Sık Değiştirin

Duyarlı bir anne olarak bebeğinizin bezini sık sık değiştiriyor olabilirsiniz fakat özellikle bebeğinizin pişik olduğu dönemde bu alışkanlığınıza biraz daha dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü zaten pişik olan bebeğin poposunun çişe veya kakaya tekrardan maruz kalması onu daha kötü yapabilir.

Banyodan Sonra İyice Kurulayın

Bebeğinizin vücudunda ıslaklık olması bebeklerde pişiği arttıran nedenler arasında bulunmaktadır. Bu sebeple özellikle banya yaptırdıktan sonra bebeğinizi çok iyi şekilde kurulamanız gerekmektedir.

Sizlerde Ekleme Yapabilirsiniz

Bizim bebeklerde pişik nasıl geçer hakkında söylebileceklerimiz bu kadar eğer sizinde eklemek istediğiniz kısımlar olursa yorum olarak konuya ekleme yapabilir ve bu sayede kendiniz gibi diğer annelerin ve anne adaylarının bilgilenmesine yardımcı olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Feray dedi ki:

    Kesinlikle pişik kreminde pavlodermi denemelisiniz.Aylarca bir sürü pişik kremi kullandim.Çözümü bunda buldum.Ne kadar teşekkür etsem az.

  2. ENGİN dedi ki:

    Pişiğin en kolay geçmesi istiyorsan iyi kaliteli pudra anında geçer temiz sabunlu bez le silinip kurulandıktan sonra pudra kullanılır.iyi günler birde ıslak mendil kullanmayın bebeklere sakıncalıdır tecrübelerimizle sabittir e

BİR YORUM YAZ