Bacak Ağrısını Geçirmek İçin Ne Yapılmalı?

Bacak Ağrısını Geçirmek İçin Ne Yapılmalı?

Gün boyu yapmış olunan hemen her işlemi bacaklar sayesinde gerçekleşir. Bacaklar gün içinde insan vücudunu taşıdığı haliyle yorgunluk göstererek belli süre sonra ağrılar ortaya çıkabilir. Bu ağrılar zamanla artması başka hastalıkları ve rahatsızları meydana getirebilir. Bunun için önceden önlem alınması sizin yararınıza olacaktır.  çekiyorsanız  hususunda size verdiğimiz tavsiyelere uymanız faydanıza olacaktır.

Çeşitli nedenlere bağlı olarak bacak ağrısı içinde olmanız mümkün olduğundan dolayı bacak ağrılarınızın sebebini ortaya çıkarmak ağrılarınızdan kurtulma yönünde atacağınız ilk adım olarak sizin yararınıza olacaktır. Adale ve kemik hastalıkları nedeni ile meydana gelen bacak ağrısı nasıl geçer diye baktığınız vakit bunun ayakta çok durmak sebebi ile ortaya çıkan ağrılarda yapılacak olan tedaviden farklı olduğunu görebilmek mümkündür.

Genel bir şekilde ayakta çok duran insanların kan akışını tersine yöneltmek için bacak ağrısı nasıl geçer diye arama yapıldığında ilk olarak önümüze çıkan ayakları yukarı tutma uygulaması önümüze gelir. Bu sayede bacak ve ayaklarda meydana gelen şişlik atılarak bacakların deşarj duruma geçmesi sağlanır ve ağrılarınızın bitmesi mümkün olur. Ancak belli bir adale ve kemik hastalığından dolayı meydana gelen ağrılarda bu tedavinin çokta işe yaramadığını görebilmek düşüncesini unutmamak gerekir.

Bacak Ağrısından Kurtulmak için Neler Yapılır

    • Sırtüstü uzanıp bacaklarınızın altına 2 yastık koyarak bacaklarınızı yukarıda tutabilirsiniz ya da oturur vaziyetteyken bacaklarınızın altına yastık koyarak belinizden yüksekte olmalarını sağlayabilirsiniz. 30 dakika’dan az olmamakla koşulu ile bu şekilde beklemeniz ağrılarınızı azaltacaktır.
    • Vücudunuzdaki zehirli maddelerin atılması sayesinde yorgunluğa bağlı kas ağrılarından kurtulabilmeniz mümkün olacaktır. Bu sebeple de antioksidan içeriğe sahip yeşil çay ya da beyaz Çin çayı içmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca bir bardak ılık suya koyduğunuz birkaç damla limon suyu ve bir çay kaşığı organik balın da aynı etkiyi gösterdiğini görebilirsiniz.
    • Eve geldiğinizde ılık su dolu bir leğene 2-3 çay kaşığı tuz atp karıştırdıktan sonra ayaklarınızı 30 dakika bu suda bekletmeniz faydalı olacaktır.
  • Hareketsizlik de ayaklarınızın çok daha hızlı yorulup bacaklarınızın ağrımasına neden olacaktır. Bu sebeple düzenli olarak hafif egzersiz yapmanız ayaklarınızı ve bacaklarınızı kuvvetlendireceğinden yararlı olacaktır. Özellikle her gün düzenli ve tempolu yürüyüş yapmanın büyük bir faydasını görebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.