Bacak Ağrısı Nasıl Geçer?

Bacak Ağrısı Nasıl Geçer?

Gün boyu bacaklarınız sizi taşıdığından dolayı günün ilerleyen saatlerinde ağrı yapmaya başlaması söz konusu olabilir. Çoğu zaman eklem ağrıları ve bacak tutulmalarından da kaynaklanabilen bu durum bazen başka rahatsızlıkların da habercisi olarak ortaya çıkabilmektedir. Gün içerisinde aktivitelerinizi gerçekleştirirken çekiyorsanız bacak ağrısı konusunda size sunduğumuz tavsiyelere uymanız yararınıza olacaktır.

Çeşitli sebeplere bağlı olarak bacak ağrısı yaşamak mümkün olduğundan dolayı bacak ağrılarınızın nedenini bulmak ağrılarınızdan kurtulma yönünde atacağınız ilk adım olacaktır. Adale ve kemik hastalıkları sebebi ile oluşan  diye baktığınız zaman bunun ayakta fazla durmak sebebi ile oluşan ağrılarda uygulanacak tedaviden farklı olduğunu görebilmek mümkündür.

Genel olarak ayakta fazla duran kişilerin kan akışını tersine çevirmek için bacak ağrısı nasıl geçer aramalarında ilk olarak karşımıza çıkan ayakları yukarı tutma uygulaması yer almaktadır. Bu sayede bacak ve ayaklarda oluşan şişlik atılarak bacakların deşarj olması sağlanır ve ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün olur. Ancak belli bir adale ve kemik hastalığından dolayı oluşan ağrılarda bu tedavinin pek de işe yaramadığını görebilmek mümkündür.

için Yapılacaklar

  • Sırtüstü uzanıp bacaklarınızın altına 2 yastık koyarak bacaklarınızı yukarıda tutabilirsiniz ya da oturur vaziyetteyken bacaklarınızın altına yastık koyarak belinizden yüksekte olmalarını sağlayabilirsiniz. 30 dakika’dan az olmamakla koşulu ile bu şekilde beklemeniz ağrılarınızı azaltacaktır.
  • Vücudunuzdaki zehirli maddelerin atılması sayesinde yorgunluğa bağlı kas ağrılarından kurtulabilmeniz mümkün olacaktır. Bu sebeple de antioksidan içeriğe sahip yeşil çay ya da beyaz Çin çayı içmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca bir bardak ılık suya koyduğunuz birkaç damla limon suyu ve bir çay kaşığı organik balın da aynı etkiyi gösterdiğini görebilirsiniz.
  • Eve geldiğinizde ılık su dolu bir leğene 2-3 çay kaşığı tuz atp karıştırdıktan sonra ayaklarınızı 30 dakika bu suda bekletmeniz faydalı olacaktır.
  • Hareketsizlik de ayaklarınızın çok daha hızlı yorulup bacaklarınızın ağrımasına neden olacaktır. Bu sebeple düzenli olarak hafif egzersiz yapmanız ayaklarınızı ve bacaklarınızı kuvvetlendireceğinden yararlı olacaktır. Özellikle her gün düzenli ve tempolu yürüyüş yapmanın büyük bir faydasını görebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.