Vücut Tipine Uygun Gelinlik Seçimi

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Seçimi

VÜCUT TİPİNE UYGUN GELİNLİK SEÇİMİ

Her genç kızın çocukluktan itibaren en büyük hayali olan gelinlik, en özel kıyafetlerin başında gelir. Kataloglara göz atıldığında, birçok gelinlik modeli görmek mümkündür. Elbette bu kataloglarda bulunan modellerin, her vücut tipine uygun olması mümkün değildir. Ancak bazı detaylara dikkat ederek, kendi vücut tipinize uygun bir gelinlik seçebilir, bu özel günü size çok yakışacak bir gelinlik modeli ile tamamlayabilirsiniz.
Gelin hep birlikte hangi vücut tipinde, hangi model gelinliklerin daha doğru bir görüntü oluşturduğuna göz atalım.

ARMUT TİPİ VÜCUT İÇİN GELİNLİK MODELLERİ

Bu tip vücut şekline sahip kadınların, yarım kollu modelleri tercih etmesi omuzlarının daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Göğüslerin daha dolgun görünmesini sağlamak için de, drapeli modeller seçilebilir. Bu vücut tipine uygun bir diğer gelinlik modeli, halter yakalı gelinlik modelleridir. Geniş kalçaların kamufle olması için, A kesim ve kabarık formda eteklere sahip gelinlikler tercih edilebilir. Kraliyet kullanılarak, dikkatler göğüs bölgesine çekilebilir ve kalçalardaki kilo sorunu kamufle edilebilir.

 

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ İÇİN GELİNLİK MODELLERİ

Orantılı bir vücut tipi olarak görülen kum saati vücutlara, neredeyse tüm gelinlik modelleri yakışacaktır. En çokta balık modeli gelinlikler, bu vücut tipinde muhteşem durmaktadır.
Gelinliklere hareket katan tek omuz detayı, V yaka kesimler, kalın taşlı kemerler de bu vücut tipine çok yakışan detaylardan bazılarıdır. Kum saati vücut tipine sahip kadınlar düz kesimlerden ve kraliyet gelinlik modellerinden kaçınmaları gerekmektedir.

ELMA VÜCUT TİPİ İÇİN GELİNLİK MODELLERİ

Elma vücut tipine sahip kadınlarda, bel kısmı kalındır. Bu nedenle bel bölgesini kamufle eden gelinlik modellerini seçmek gerekmektedir.  A kesim ve kraliyet gelinlik modelleri, elma vücut tipine en çok yakışacak modellerdir. Bu tip vücutlar için toparlayıcı korselere sahip, iki parçalı gelinlik modelleri de uygun olacaktır.

 

ATLETİK VÜCUT TİPİ İÇİN GELİNLİK MODELLERİ

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Seçimi
Bu vücut tipi düz bir formda olduğu için, düz gelinlik modellerinden kaçınarak, vücudun kıvrımlarını ortaya çıkaran modeller tercih edilmelidir. Sırt dekoltesine sahip gelinlikler, süslü ve katmanlı vintage gelinlik modelleri ve işlemeli modeller, atletik vücuda sahip kadınları çok güzel gösterecektir.  Bu tip vücuda sahip kadınların uzak durması gereken modellerden biri, de boyundan bağlamalı gelinlik modelleridir. Çünkü bu gelinlik modelleri omuzları daha da geniş, göğüsleri ise daha büyük gösterecektir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.