Vücut Şekline Göre Jean Pantolon Seçimi (Bayanlar)

Vücut Şekline Göre Jean Pantolon Seçimi (Bayanlar)

Vücut Şekline Göre Doğru Seçimi

Günlük hayatın vazgeçilmez giysilerinden biri de jeanlerdir. Tüm kadınların dolabında ciddi bir yer kaplayan jean pantolonlar, kadınların kurtarıcısı olmayı başarmaktadır. Birçok parça ile rahatlıkla kombinleyeceğiniz jean pantolonlar, istediğiniz şekilde kombinlediğinizde gece, gündüz, sokak modası vb. alanlarda rahatlıkla tarz bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Ancak önemli bir nokta var ki, jean pantolonun doğru bir şekilde seçilmesi gerekiyor. Her bedene göre jean pantolon seçimi, farklı farklı olacaktır. Doğru jean seçimi yaptığınızda, doğru aksesuarlar ve giysiler ile kombinleyerek, muhteşem bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Peki hangi model jean pantolon, hangi vücut tipine uygundur? Gelin bu sorunun cevabına hep birlikte göz atalım:

İSPANYOL PAÇA JEAN PANTOLON

Vücut Şekline Göre Jean Pantolon Seçimi (Bayanlar)

Bu modeldeki pantolonlar, kum saati vücut tipi denilen vücutlar için en uygun parçalardır. Kilo sorunlarınız varsa, saklamak için mutlaka koyu renkte jean pantolon seçmelisiniz.

BOYFRIEND JEAN PANTOLON

Vücut Şekline Göre Jean Pantolon Seçimi (Bayanlar)

Normal vücut şekline uygun olduğu gibi, kilolu kişilerinde rahatça kullanabileceğini boyfriend pantolonları, blazer ceketler ile kombin edebilirsiniz. Paçaları kıvrılarak giyilen boyfriend jeanler hem maskulen bir hava yakalamanıza, hem de şık bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

DÜŞÜK BEL JEAN PANTOLON

Vücut Şekline Göre Jean Pantolon Seçimi (Bayanlar)

Kalçada kilo problemi yaşayan kadınların, rahatlıkla kullanabileceği jean modellerinden biri de düşük belli pantolonlardır. Kalçadaki kilo sorununu gizlemek için, mümkün oldukça koyu renklerin tercih edilmesi gerekir. Bu tip pantolonlar giyerken, eğer kalçanızda kilo probleminiz varsa kesinlikle eskitme detayları olan modellerden kaçınmalısınız. Eskitmenin yapıldığı bölgeler, saklamaya çalıştığınız kilolarınızı ortaya çıkaracaktır.

BORU PAÇA JEAN PANTOLON

Vücut Şekline Göre Jean Pantolon Seçimi (Bayanlar)

Boyunu daha uzun göstermek isteyen kadınların kullanabileceği boru paçalı pantolonlar, altına giyebileceğiniz topuklular ile boyunuzu rahatlıkla uzatmanızı sağlamaktadır. Bot kesimi jean pantolon olarakta adlandırılan bu modellerde, mümkün olduğunca paçası uzun formlar tercih edilerek, hem uzun hem de zayıf bir görüntü yakalanabilir.

Vücut Şekline Göre Jean Pantolon Seçimi (Bayanlar)

Ayrıca jean seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir detayda, jeanlerde bulunan ceplerdir. Kilolu kadınların seçtiği pantolonlarda, detayları olan ceplerden ve büyük formdaki ceplerden kaçınmaları gerekmektedir. Eğer kalçanızın olduğundan daha büyük görünmesini istiyorsanız, söylenenin aksine büyük ve detaylı ceplere sahip pantolonları tercih edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.