Uzun Saç Modelleri Erkek

Uzun Saç Modelleri Erkek

Uzun saç modelleri erkek imajını önemli ölçüde etkilediği için uzun süredir gündemde. Çeşitli zorlukları beraberinde getiriyor. Bakımına özen göstermek gerekiyor. Gün içerisinde kullanımıysa kısa saçlara göre kesinlikle daha zor. Yine de sıklıkla gençler tarafından tercih ediliyor. Gençlerin dışında farklı görünmek, bakan insanların bir daha bakmasını sağlamak isteyen erkekler de uzun saç modellerini tercih edebiliyor.

Erkek uzun saç modelleri ve isimleri

Çeşitli saç tipleri var bildiğiniz gibi. Dalgalı, düz ve kıvırcık olarak isimlendiriyoruz bunları. Erkekler uzun saç modelleri kullanma konusunda en büyük tereddüdü bu aşamada yaşıyor. Saç tipinize kafayı takıp saçınızı uzatmaktan vazgeçmeniz şart değil. Usta eller saçlarınızı kesip şekillendirdiği taktirde bunlar gayet idare edilebilir konular!

Uzun saç modelleri;

  • Dalgalı uzun saç modeli
  • Düz uzun saç modeli
  • Kıvırcık uzun saç modeli

gibi kategorilere ayrılır. Her bir saç tipine özel anlatımlara geçelim.

Erkek Uzun Saç Modelleri

Dalgalı saçlara sahipseniz hacim problemi yaşamazsınız. Erkek uzun saç modelleri tercihinde en sık yaşanan sorunlardan biri hacim olduğu için işe büyük bir avantajla başlıyorsunuz. Diğer saç tiplerine göre bu açıdan işiniz daha kolay olacaktır. Uzatma sürecinde ve ilerisinde çok fazla uğraşmanıza gerek yok. Eğer kırıklarınız oluşuyorsa arada bir bilinçli kuaförlerde kırıklarınızı aldırabilirsiniz. Eğer konuya hakim olmayan birine giderseniz maalesef kırıkları alıyorum diyerek saçlarınızın yarısını kesebilir. Aman dikkat! Ayrıca uzun saç modelleri hakkında en önemli konulardan biri bakımını yapmaktır. Sizlere dönem dönem saç maskeleri ve saç kremleriyle saçınıza bakım yapmanızı öneriyoruz.

Düz saçlara sahipseniz bakımı zor ancak görünüşü şık saçlarınız olabilir. Maalesef dalgalı saça sahip olanların aksine ciddi hacim problemleri yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Uzman kuaförler bu durumu çözmek için birden fazla teknik biliyor. Yine de kuaförünüze danışın ancak uzun saç modelleri tercihinde saçları düz olanlara genellikle katlı kesim önerilir. Katlı kesim saça doku katar ve daha güzel görünmesini sağlar. En önemli püf noktalardan biriyse çok fazla uzatmamak. Süreçte fark edeceğiniz üzere düz saçlar fazla uzatıldığında görünümü çirkinleşmeye başlayabiliyor.

Kıvırcık saçlı erkekler ayrı bir nokta. Yapılması ve yapılmaması gerekenler tamamen kendilerine özgü. Öncelikle nasıl görünüm istediğinize karar vererek başlayın. Dilerseniz bonus olarak nitelediğimiz saç modellerinden yola çıkabilirsiniz. Genellikle arzulanmaz ancak güzel bir ense kesimi de konuya dahil olduğunda oldukça şirin bir erkek imajı yaratılabiliyor. Yok şirin değil karizmatik gözükmek istiyorum,  hem de uzun saç modeli kullanacağım diyen erkekler varsa onlara saçlarını düzleştirmelerini öneririm.

Dikkat: Uzun saç modelleri erkek daha ziyade yuvarlak ve geniş yüz hatlarına sahip olan erkeklere önerilir. Diğerleri de kullanabilir ancak bahsettiğim gruba çok yakışır.

Erkek uzun saç modelleri ve yapılışları

Uzun saç modellerini kullanmaya başlayan erkeklerin karşılaşacağı ilk ve belki de en büyük sorunlardan biri de şekillendirmektir. Erkek uzun saç modelleri mutlaka doğru ürünlerle ve doğru şekilde şekillendirmeye tabii tutulmalıdır. Aksi taktirde maalesef istenen şıklık elde edilemez.

Her erkek tabii ki saçları güzel görünsün ister. En önemli püf noktalardan biri hacimdir. Hacimli saçlar, uzun saç modelleri arayışına düşen erkeklerin en çok istediği şeyler arasında yer alır.

Saçlarınız çok güzel olabilir. Genetik ve diğer faktörlerin etkisiyle bu durum oluşmuştur. Doğru hacim verilmediğindeyse diğer avantajlar bir anda çöpe dönüşebilir. Engel olmak için saçın doğru bölgelerine doğru şekilde hacim vermek ve doğru ürünleri kullanmak gerekir. En az bunlar kadar önemli olan bir diğer madde de kesimdir. Erkekler uzun saç modelleri kullanacaksa mutlaka kesimi uzman ellere bırakmalıdır.

Saçınızın havalı ve şık görünmesini istiyorsanız çok az bilinen püf noktamızı sizlerle paylaşalım. Kafanın üst arka kısımları doğru şekillendirilir ve hacim kazandırılırsa tüm görünüm çok daha pozitif olacaktır. Çoğu erkek bu maddeden habersiz olduğu için onlarca yol dener ancak istediği görünümü elde edemez. Güzel görünen uzun erkek saç modelleri için kesinlikle dikkat edilmeli.

Aslında uzun saç modellerinin kullanımı zor görünür. Dürüst olmak gerekirse gerçekten de zordur ancak sunduğu kolaylıklar ve avantajlar da vardır. Çoğunluk bunları görmese de gerçek oldukları gerçeğini değiştirmez! Erkek uzun saç modelleri kısa olanlara kıyasla kolay şekillendirilir. Örneğin sabah kalktığınızda saçınızın sağı solu kalkmış olmaz veya illa her sabah yıkamak zorunda kalmazsınız. 2 günde bir geceden duşunuzu alıp sabahları saçınızı bir toka yardımıyla toplayarak güne başlayabilirsiniz. Kısa saçlar daha pratik ve daha rahat gibi görünse de yerine göre uzun saç modelleri erkek adına avantajlar sağlayabilir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.