Saç Bandana Modelleri (Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saç)

Saç Bandana Modelleri (Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saç)

Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saça Uygulanan Saç Bandana Modelleri

Geçtiğimiz sezondan bu yana isminden sıkça bahsedilen bir aksesuarı ele alıyoruz bu kez. Rengârenk, model model, desen desen, saça her türlü farklı şekillerde bağlanan bandalarda sıra.

Herkesin kafasında bir banda gördünüz mü bu aralar? Farklı bir şekilde bağlanan, farklı bir bakış açısıyla duruşu sergileyen kişiler ilginizi çektiniz mi? Siz de bu tarzdan hoşlanan biri olarak, belki de bunu deneyebilirsiniz. Size sunacağımız farklı modellerle, saç bantlarını kombinlerinize dâhil edebilirsiniz.

Renk kullanımı ile yazı müjdeleyebilir, ya da çok klasik bir hava yaratmış olabilirsiniz. Eğlenceli bir mekana gitmeye hazırlanıyor, ya da okul ve işinizde de çok kullanışlı bir modeli kullanmayı yeğliyorsanız, her tercihe uyum sağlayan modellerinden biri mutlaka işinize yarayacaktır. Kıyafet kombinlerinizin uyumu ile sıkı bir ilişkiye girmiş olan saç bandı uygulamalarının kullanımı, gün içindeki duruşunuzla yakından ilgilidir. Renkler ve modeller sizi farklı bir dünyaya götürmeye yetiyor.

Bohem Tarzı Saç Bandı

Farklı bir bakış açısına sahip olan bireyler, hayat içinde bunu da kıyafetlerine göstermek ister. Stil bir kadın olmak, tarz bir bakış açısı ile alımlı durmak ise herkesin arzusudur. Bu nedenle, yakından gündemi takip etmenize gerek bile kalmadan, sokak modasının size sunduğu en bariz örneklerden oldu saç bandı. Bunu daha değişi bir şekilde kılmak için, bohem tarzını uygulayabilirsiniz. Bandanın arka kısmını tamamen saçınıza kapatarak, önünüze bir kurdele yaparak şık bir görümüm elde etmeniz bu örnekte olduğu gibi mümkün.

Rahat bir gün, salaş bir görünümde yaratılan hava içinde gününüzü her alanda kolaylaştıracak bir uygulama olmasından ötürü de önemli.

Serbest bir iş yapıyorsanız bu saç banının modasını kullanabilirsiniz. Hem saçınızın toplanmasında, hem de rahat bir şekilde bağlanmasında işi kolaylaştıracak bir tarzdır.

Saç Bandana Modelleri (Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saç)

 

Kapalı Tarz Saç Bandı

İster uzun saçlı olsun, ister kısa her hanımın rahatça kullabileceği bir saç bandı uygulaması. Bol pantolon, eşofman, tulumların üzerine bağlayabileceğiniz hem şık bir hava yaratan hem de spor görünümü olan bir durumda. Burada değineceğimiz bir yer ise, abiyeli kıyafetlerde de çok klasik bir görünü ile kaliteli düz bir saç bandı aksesuarı ile her aşamada kullanılması.

Kapalı hanımlarında, kullandığı farklı kumaşların yer aldığı modeller yer almaktadır.

Saç Bandana Modelleri (Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saç)

Yarım Kullanılan Saç Bandı

Saçı tamamen kapatmadan, saçınızı bozulmasını istemediğiniz durumlarda kolayca uygulayacağınız, farklı bir ışıltı katmak amacıyla saça bağlanan bir şekildir. Saçınızı kullanım tarzınıza göre de diğer kombininizle uyum sağlarken her havaya girebilecek bir tarzda. Bunu hem hanım hanımcık bir kıyafetle uyum saplayarak,  sakin ve soft renklerde tercih edebilir, kıyafetinizi başka bir manaya taşıyabilirsiniz.  Ya da daha sert bir saç modeliyle, daha sert bir saç bandı tonu ile yine kıyafet kombininizin uyumluyla değişik bir havaya aktarabilirsiniz. Gotik ve hanım tarz arasındaki farktan bahsediyoruz. Saç renginiz, genel olarak kıyafet tarzınız, gün içindeki modunuz, saç modelinize kadar pek çok ayrıntı sizi değişik gösterebilir.

Saç Bandana Modelleri (Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saç)

 

Klasik Saç Bandı Uygulaması

Ders çalışırken, iş yaparken, saçınızın dağılmasını önlemek amacıyla kullanılan bir tarzdır aslında. En azından böyle rahat bir duruşu vardır ki çok da kullanışlı olması sebebiyle fazla ilgi çekmektedir. İlgiyi dağıtmamak, toplu durmak ve duruşunuza farklı bir ışık katmak için tercih edilir. Bu nedenle fazla saç ve saç bandınızla oynamak istemeyenler için, hem toplu saç modellerine, hem de açık bırakılan saçınıza uygun olarak ufak dokunuşla kondurduğunuz bandınız ile hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sıklıkla kullanılan, eskilerden beridir tercih edilin, kibar ve hoş bir havayı yakalamak isteyenlerin tercih ettiği klasik tarz uygulaması olan saç bandı için, günümüzü takip etmenin en büyük belirtisi tercih ettiğiniz saç bandının şekli ve rengidir. Saçınızı toplama şekliniz yine bu anlamda önem kazanacaktır.

Saç Bandana Modelleri (Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saç)

 

Örgü İçine Dolanan Saç Bandı

Bu sezon abiyelerde ve spor görünümlü saç modellerinde oldukça revaçta olan örgü modasını, saç bantlarına da uyguladığınızda ortaya çok modern bir hava çıkacaktır. Saçınızın örgüsünün içine dolanan bantlarla çok dinamik, şık ve farklı duracaksınız. Bunu kullanmak isteyenler, bu tarzdan kopamayacaktır emininiz. Hem rahat hem modern hem de şık bir görünümün gündemde olduğu bu alan, renkler modellerle dizayn edilen bantlarda her alanda uygulayabilirsiniz. İster evinizde isterseniz işinizde okulunuzda. Düzgün duran bir model olması sebebiyle de kullanımı kolay olacaktır.

Saç Bandana Modelleri (Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saç)

 

Retro Saça Retro Bandana

Eski tarzlara ilgi gösteriyor, kıyafetlerinizde bu duruşa yer veriyorsanız eğer, severek kullanacağınız bir model olması sebebiyle size canlılık katacaktır. Saçınızın ön kısmından alınan bir tutam model ile, maşa ile kıvrılan saç belirgin bir hacim alacaktır. Tam bu hacmin başladığı alana iliştirdiğiniz bandınız ile eski dönemlerin sinema yıldızları gibi görüneceksiniz. Retro tarzın şıklığını günümüze aktarmak isteyenler için, vazgeçilmez bir bant uygulama şekli olacaktır.

Saç Bandana Modelleri (Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saç)

 

Retro Topuz Saça Saç Bandı

Yukarı da anlatılan tarza daha farklı bir yaklaşım olarak ele alınan bu modelimizde, saçın tamamen toplu olması durumu var. Saç bandının biraz daha geriden bağlanması, ortaya çıkan saç modelinin ne denli çık olduğunu gösterecektir bize. Retro tarzın farklı modellerini kullanmak için oldukça çok modelin olduğunu bilen meraklılar için, uygulanacak pek çok yaratıcı fikir var aslına bakılırsa. Burada detaylardan beslenebilir, Retro tarzı makyajla bütünlük kazanabilir ve kendinizi o dönemin yıldızlarından hissedebilirsiniz. Saç bandınızın rengi ve modelinin tercihi ise, kıyafetinin bütünü açısından yine önemli olacaktır.

Saç Bandana Modelleri (Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saç)

 

Topuza Dolanan Saç Bandı

Bu tarz gündelik hayatta çok sık kullanabilir olmakla beraber, aslında bilinen bir tarzdır. Çok basit ve bir o kadar pratik olan saç bandının uygulamasını değişik durumlar için kullanabilirsiniz. Düz bir kıyafet modeline uygulamak ve saçınızda bir ışık sağlamak için, ya da spor bir görünüm elde etmek için kullanmak mümkün. Tercih edilin renkler ve desenleri bizi daha da değiştirmeye yetecektir. Gündüz ve gece kullanımı açısından bu aşamada önemlidir. Düz ve parlak bir tok renk için, gece düz bir kıyafetle kombinlerken, canlı cıvıl cıvıl bir hareketle uygulanan bantlar da ise gündüz şıklığını yaşayacaksınız. Konsere, tiyatroya, pikniğe giderken sizi daha hoş bir havaya yükseltir.

Saç Bandana Modelleri (Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saç)

 

Salaş Saça Bağlanan Saç Bandı

Dağınık bir görünümden ayrılan en önemli ayrıntı, farklı bir yenilik yapmak olacaktır. Bu aşamada ise, düz saça ya da istediğiniz modeli verebileceğiniz saçınıza farklı bir bağlama modeli ile bağlayacağınız bu bant çeşitleri, hem pantolonlarla hem de yazın şortlarla tercih edilebilir. Canlı, dinamik bir renkle oldukça genç bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Dolgu topuklu ayakkabılar, spor ve babet ayakkabılarla çok rahat kullanacağınız bir model olması sebebiyle, yazın ayının yaklaşmasını müjdeleyebilirsiniz.

Saç Bandana Modelleri (Retro, Klasik, Bohem, Topuz, Dağınık Saç)

 

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.