Özel Tasarım Kolye Yapan Kuyumcular

Özel Tasarım Kolye Yapan Kuyumcular

Özel Tasarım Kolye Yapan Kuyumcular

Kendiniz için ya da hediyelik seçeceğiniz pırlanta için en lüks seçim olarak beyaz tek taş seçeneğini kullanmak pırlantaya asıl rengini verecektir. Pırlanta yıllarca kullanımda dahi göz kamaştıracak güzellikleri saklamaktadır. Aslında sosyete kesiminin aldığı bir ürün olarak yıllardır dillerde dolaşan bu taş için artık genç kızların evlenmeye aday olan eşlerinden alacakları ilk hediye anlamını taşımaktadır. En güzel günlere başlangıcı belirleyecek olan bu muhteşem seçim kolyelerde gösterilen modeller ile daha güzel yansıtılmaktadır. Özel tasarım kolye, işini bilen kişilerin bu sorumluluğu alması en güzle desenlerin çıkarılmasında yardımcı olacaktır.


Pırlanta kolye modeli dediğimizde akla ilk gelen eski tarihlerde padişahların hanımlarının boyunlarındaki sallantılı ve dekoratif modelli kolyeler olmaktadır. Eskiden en yüksek mertebe olan kişilerde bulunan kolyelerin birinin sizin olmasını istemez misiniz? Tabi ki de istersiniz. Özel tasarı kolye süreci baktığınızda güzelliği ile sizi etkileyecek olan bu kolyeleri izlemek kadar kolay değildir. Motif motif işlenen el emeği ile zarif takıların oluşması bazen günler bile sürebilecektir. Farklı taşlar ile birlikte kullanılması halinde bu taşın değerini yansıtabilecek kullanımlar sağlanmalıdır. Altından daha çok mücevher gibi narin taşlarla kombini daha uygun olacaktır.


Tasarım kolyelerinde süreç yavaş ilerlemelidir. Her taşın işlenmesine ve modelin büyüklüğüne göre belirlenecek olan tanzim süreci işçiliğin yapılacağı zamanla orantılı çalışacaktır. Bu yapımı meslek edinmiş kişiler küçüklükten bu yana bunu zanaat haline getirerek benimsemiş kişilerdir. Ellerinin yatkın olması taşın gerçek değerini gösterebilmek adına ilk adı olacaktır. Kolye planlanırken kişinin zevkleri ön plana çıkarılır. İstenilen model için uygun olacak taşlar ve işleme tekniği düşünülerek tasarımlar gerçekleştirilir. Korkmadan güvenerek alacağınız her ürün sertifikalı olması ile size güven verecektir. Elinizde garanti olarak sayabileceğiniz her sertifika taşın ağırlığını ve cinsini yansıtacaktır. İyi yönetilmesi gereken taş işçiliği süreci en ufak hatayı affetmeyen kusurları ile geri dönebilir. En ince çizgisinde dahi hata olması pırlantanın değerini anında düşürebilecektir. Bu yüzden çalışmaları memnun kalacağınız kişileri yönlendirerek yapmalısınız.


Ayrıca butik mücevhercilerle alakalı daha detaylı bilgi almak için, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.


http://www.kamubasin.com/tanitim/butik-mucevhercilerle-tanistiniz-mi-h1031.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ