Kombinlerde Yapılan Hatalar

Kombinlerde Yapılan Hatalar

Kombinlerde Bu Hataları Yapmayın!

Hem güzel, hem çekici bir kadın olmanın yolu kendine yakışan kıyafetleri giymekten geçiyor. İstediğiniz kadar güzel olun, vücut tarzınıza uygun giyinemediğiniz sürece bir şeyler eksik kalıyor. Bunun yanında yaparken, çoğu bayanın düştüğü temel hataları da siz sakın yapmayın!

Büyük Beden ve Dar Elbiseler

Ne kadar kendinize güvenirseniz güvenin, eğer toplu bir bedene sahipseniz dar elbiseler giymekten hele de son zamanlarda moda olan triko elbiselerinin dar modellerini denemekten kaçınmalısınız. Dar elbiseleri yalnızca düzgün bir vücut kaldırır. Ayrıca dar elbiseler, en iyi platform topuklarla tamamlanır. Eğer platform topuk kullanamıyorsanız dar elbiseler giymekten kaçının.

Bol Pantolonlarla Bol Tunikler

Her ne kadar rahat olsa da bol pantolonlar, bol tuniklerle tamamlanmamalıdır. Bu sizin hem özentisiz, hem de salaş olduğunuz izlenimi vereceği gibi vücudunuzu da olduğundan iri gösterir. Bol ve basende biten tunikler kesinlikle dar kesimli pantolonlarla tamamlanmalı; tam tercine bol pantolonlarda dar kesimli, vücudun hatlarını ortaya çıkartan tuniklerle kombinlenmelidir.

Süper Mini Dar Etekler ve Kısa Üstler

Süper mini dar bir eteği kısa kazak ya da tunikle tamamlamak yanlış bir seçimdir. Bu tarz giyim, vucüdunuzu orantısız gösterir. Bunun yanında etek boyunun çok kısa olması her zaman tercih edilmemelidir. Çok mini etekler, ancak döklümlü kazak ya da tuniklerle tamamlanmalı, mini etek üzerine giyilecek kıyafetler baseni kapatmalıdır.

Deri Pantolon ya da Elbise ile Kot Ceketler

Kot bir pantolon deri bir ceket ile tamamlanabilir elbet. Hatta deri uzun çizmeler, kot pantolon ve deri bir ceket en sade, kadınsı ve klasik kombindir. Ancak deri bir pantolonu ya da elbiseyi kot ceket ile tamamlamaya kalktığınızda işler değişir. Deri ile kot beraber çok az kombinde uyum sağlar. Bu sebeple bu ikiliyi dikkatli kullanmak gerekir.

Gereksiz Aksesuar Kullanımı

Aksesuarlar bir kıyafeti çok daha şık hale getirebildiği gibi yanlış yapılan bir aksesuar tercihi tüm stilinizi bozabilir de. Yakası işlemeli bir gömlek üzerine bir kolye takmamalısınız çünkü işlemeli gömlek ya da desenli tuniklerin aksesuara ihtiyacı yoktur. Benzer şekilde spor ve çiçek desenli bir gömlekle taş süslemeli ağır bir bilezik uyum sağlamayacaktır. Klasik bir şıklığı spor küpelerle tamamlayamayacağınız gibi, spor bir şıklıkta da geceleyin takabileceğiniz bir küpeyi kullanmamalısınız. Ayrıca şal kullanımını da her kıyafetle yapmamalı, şal ya da fuları kombine bir anlam kazandırmadığı sürece kullanmamalısınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.