Kısa Boylu Bayanlar için Popüler 4 Gelinlik Önerisi

Kısa Boylu Bayanlar için Popüler 4 Gelinlik Önerisi

Kısa Boylu Bayanlar için Gelinlik Önerisi

Hayatımızın en özel ve güzel anlarından biri düğünlerdir. Her kadın düğününde hayatı boyunca olabileceği en güzel halinde olmak ister. O özel gecede nasıl bir gelinlik giyeceğinizi aylar öncesinden düşünmeye başlarsınız. Fakat bu noktada hayal ettiğiniz her şey gerçeğe dönüşmeyebilir. Gelinlik seçiminde en önemli şey vücut şekliniz, boyunuz ve kilonuzdur. Eğer kilolu ve kısa boyluysanız vücudunuzu tanıyarak size en uygun gelinliği seçmeniz daha şık görünmenizi sağlar.

Gelinlik Yakası

Kısa boylu kadınlar için kayık yaka ya da halter yaka olarak nitelendirilen yakalar uygun olmayacaktır. Bu tip yayvan yakalar sizi olduğunuzdan şişman ya da kısa gösterebilir. Bunun yerine V yaka ya da straplez yakalı gelinlikler tercih etmelisiniz. Bunlar hem boyunuzu hem de boynunuzu daha uzun gösterir.

Etek Kısmı

Kısa boylu kadınların gelinlik seçerken dikkat etmesi gereken bir başka şey de gelinliğin etek kısmıdır. Kabarık eteklere sahip gelinlikler sizi olduğunuzdan kısa gösterir. Bu nedenle bu modellerden uzak durmalısınız. A şeklinde ve belden açılan etek modelleri sizin için daha uygundur. Bu tip etek modelleri hem kişiyi daha zayıf gösterir hem de daha uzun boylu. Kaçınmanız gereken gelinlik modelleri deniz kızı ve balık modelli gelinliklerdir. Bu tip gelinlikler uzun boylu kadınlar için daha ideal.

Kısa Boylu Bayanlar için Popüler 4 Gelinlik Önerisi

kısa boylu gelinler için

Dantelli Gelinlikler

Kadınların bir çoğu gelinliklerde, daha zarif göründüğü için dantel detaylarını görmekten yana. Ancak boyunuz kısaysa bu dantel işlemelerin etek kısmında yer alması boyunuzu daha kısa gösterir. İlla gelinliğinizde dantel detayları görmek istiyorsanız göğüs bölgesinde olmasına özen gösterin.

Kısa Boylu Bayanlar için Popüler 4 Gelinlik Önerisi

gelinlik modelleri 2018

 

Topuklu Ayakkabı Seçimi

Kısa boylu kadınlar günlük hayatlarında olduğu gibi düğünlerinde de daha uzun görünmek adına topuklu ayakkabılar tercih ederler. Burada dikkat etmeniz gereken şey boyunuzun uzunluğundan öte rahat olmanızdır. İlla yüksek topuklu ayakkabılar istiyorsanız tam ayağınıza uyacak özel ayakkabılar yaptırmanız rahatlığınız açısından daha iyidir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.