Esmer Tene Uygun Saç Renkleri

Esmer Tene Uygun Saç Renkleri

ESMER TENE UYGUN SAÇ RENKLERİ

Saç rengi seçerken, ten rengini dikkate almakta çok önemlidir. Çünkü saç ve ten rengi arasında uyum yakalanmazsa, ortaya kötü bir görüntü çıkabilir. Esmer tene uygun konusunda kadınların dikkat etmesi gereken hususların başında ten rengini patlatmamak için, açık renklerin seçilmemesi gerekliliği gelmektedir. Çünkü bu tür yanlış tercihler sonucunda, saç rengi fazlasıyla sırıtmaktadır.
Esmer tenli kadınların en büyük avantajlarından biri, ten renklerinin hiçbir şekilde kusuru ortaya koymamasıdır. Bu nedenle tercih edecekleri doğru kıyafet renkleri, doğru bir makyaj ve doğru saç rengi seçimi ile, bulundukları bütün ortamlarda dikkat çekici bir etki yaratabilmektedirler.
Esmer tene uygun saç renkleri arasında, en çok tercih edilen renk tonları, kül, kumral ve diğer koyu renk tonları olarak bilinir. Esmer tenli bir kadını bu renkler ne kadar havalı bir görüntüye kavuşturuyorsa, sıcak renkler olarak bilinen açık kızıl, karamel vb. sıcak tonlar da, esmer kadınların bir o kadar kötü görünmelerine sebep olacaktır.

 

ESMER TENE UYGUN SAÇ RENKLERİ NELERDİR?

SİYAH:

Esmer tenli kadınların en çok tercih ettiği renk tonlarının başında, siyah saç rengi gelmektedir. Çünkü esmerlere en fazla yakışan saç renklerinden biri siyahtır. Daha seksi bir görüntüye kavuşmak isteyen esmer tenli kadınların, siyah saç rengini kullanması oldukça mantıklı bir harekettir. Saçını siyaha boyayan esmer tenli bir kadının, doğru bir makyaj uygulaması yaptırması halinde, göz alıcı bir görüntüye sahip olmaması imkansızdır.

BAL VE KAHVERENGİ KARIŞIMI:

Kahverengi ve bal renginin uyumu, oldukça etkili bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bu iki renk aynı anda saça uygulanamasa da, saça uygulanacak balyaj, röfle gibi uygulamalar ile iki rengin birleşimini sağlamak mümkündür. Bu tip renkleri tercih eden esmer tenli kadınların, çok daha çarpıcı yüz hatlarına sahip olduğu görülmektedir. Aynı şekilde doğru bir makyaj tekniği ile bal ve kahverengi saç renginin bütünlüğü, hem tatlı bir görüntü ortaya çıkarmakta, hem de sıcak bir hava katmaktadır.

KOYU KÜLLÜ KAHVE:

Doğal görüntüye sahip olmak isteyen esmer tenli kadınların, gönül rahatlığı ile tercih edebilecekleri renklerden biri de, koyu küllü kahverengidir. Saç bu renge boyandığında, doğal bir parlaklık ve canlı bir görüntü oluşturduğu için, kişi hem doğal hem de dikkat çekici görünecektir.

KIZIL VE KAHVERENGİ:

Saçlarınızın doğal yollarla rengini açmak mümkün olduğu gibi, kahve ve kızıl renklerin kullanımı ile, saça doğal yollarla rengi açılmış gibi bir görüntü verilebilir. Bu renk tonlarını kullanan esmer tenli kadınlarda, göz renkleri de oldukça önem taşımaktadır. Ela ve yeşil gibi göz renklerine sahip kadınların, hiç düşünmeden kızıl veya kahverengi tonlarını tercih etmesi, mantıklı bir hareket olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.