Esmer Kadınlar için Saç Modelleri

Esmer Kadınlar için Saç Modelleri

Esmer Kadınlar için        

Esmer ten, bir çok erkeğin ilgisini çekebilecek dikkat çekici bir ten rengi. Genellikle bu durumun bilincinde olan kadınlar makyaj seçimlerinde de kırmızının hakimiyetini ve puslu göz makyajını tercih ediyor. Ancak dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da saç kesimi. Her saç kesimi yüzünüze yakışmayacağı gibi her yüz hattına uygun saç rengi tercihi de sizi istediğiniz gibi göstermeyebiliyor. Bu nedenle esmer kadınlar için saç modelleri arasında yer alan en iyi uygulamaları öncelikle kuaförünüz daha sonra bu alanda uzman tasarımcılar belirliyor.

 

Günümüzde esmer kadınların yüz hatlarına uygun saçlar arasında bilinen en çarpıcı modellerden biri doğal dalgalar. Dalgalı bir saç her zaman ilk bakışta daha çok dikkat çeken saç tasarımları arasında yer alıyor. Bunun en büyük nedeni de rüzgarda alabildiğine savrulan ve kadınlara çekici bir tarz kazandıran doğallık. Şüphesiz ki doğallığın güzellik üzerinde önemli bir unsur olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur.

 

Yüz hatlarınız kemikli bir yapıya sahipse saç kesiminizde olabildiğince uzun ve asimetrik modellere öncelik tanımalısınız. Dilerseniz bu saç kesimini Rihanna’nın bir zamanlar moda olan saç boyası rengi kızılla bir araya getirebilirsiniz. Bu tarz sizi olduğunuzdan daha iddialı gösterecektir. Özellikle dalgalı saç yapısına sahip kadınlara kızıl ve patlıcan moru tonları çok yakışıyor. Siz de iyi bir kuaförde bu saç rengini ve kesimi tercih edebilirsiniz.
Kış aylarında esmer tenin dikkat çekiciliğinden faydalanmak isteyen kadınlar için bu sezon kahküllerin sıklıkla kullanıldığını söylememiz mümkün. Genellikle esmer kadınlar için saç modelleri arasında yer alan küt kesimler de yüzünüzün yuvarlak bir şekle sahip olmasıyla birlikte oldukça hoş bir tarz yaratıyor. Bu nedenle küt saç ve kahkülleri şık bir gece makyajıyla bir araya getirerek tarzınızla ne kadar dikkat çekici olduğunuzu gözler önüne serebilirsiniz.


Bakır rengi bu sezonda da çok moda. Ancak tercih edeceğiniz bakır tonunun saf bakır tonuna yakın olmasına özen göstermelisiniz. Bu tonda tercih edilen saç modelleri genellikle uzun saçlar. Arka kısmı daha kısa bırakılan modeller de saç tasarımda fark yaratabiliyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp