Erkek Saç Modelleri

Erkek Saç Modelleri

Moda, her geçen gün değişiyor. Trendler yenileniyor. Moda ifadesinin ortaya çıkışında büyük pay kesinlikle kadınlara ait. Onların giyimi, saçları, makyajı ve daha dış görünüşe dair neleri varsa modaya dahil ettiler. Değişimin devamlı takibi gerekli görüldü. Anlayacağınız moda ve kadınlar gayet mutlu bir ikiliydi ancak son yıllarda onlara bir arkadaş daha geldi. Kılık kıyafet ve diğer etmenlerle birlikte, erkekler. Aslında en öne çıkan faktör erkek saç modelleri olarak görülüyor. Diğer konulara göre çok daha tartışılan, merak edilen ve ilgi duyulan konu.

Moda, özellikle giyim kuşam, ayak giyimi, aksesuar, makyaj, pirsing ya da mobilyada popüler stil ya da uygulama için kullanılan genel bir terim. Moda, kelime anlamıyla toplumun tüketim trendleri belirleyen tüketim anlayışı olarak tanımlanılmaktadır.
Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Moda

Gördüğünüz gibi Wikipedia, moda tanımı yaparken ağırlıklı olarak kişinin giyim trendlerini ön plana çıkarmış. Erkeklerin modaya en ilgi duyduğu bölümün erkek saç modelleri olduğunuz söylemiştik. Biraz o noktalara değinelim.

Güncel saç modellerini sizlere biraz anlatarak bilgi vermek istiyorum. Eskilere dönecek olursak bir dönemler jöleyle dikilmiş saçlar tercih ediliyordu. İlerleyen dönemde çeşitli müzik grupları ve yabancı dizilerin de etkisiyle yanlar kısa üstler uzun saç modeli tercih edilmeye başlandı.

Kısa ve Uzun Erkek Saç Modelleri

Gelişen akımlar tüm erkekleri etkilemedi ancak ülkemizde hatırı sayılır bir kitle etkilendi. Yine de her zaman uzun saç modelleri ve erkek kısa saç modelleri daima kullanılır vaziyetteydi. Tarzından ve imajından ödün vermeyenler tarafından kullanılan bu modellere biraz değinelim.

Erkek kısa saç modelleri

Kısa saç modelleri, genellikle rahatına düşkün olanların tercihidir. Pratikliğiyle vakit kazandırır. Sabahları saç yapmaya ayrılan vakit uykuya ayrılabilir. Şekillendirme derdi ya yoktur, ya da çok azdır. Pratikliğinin yanında çirkin değildir. Güzel yüz hatları olanlar tercih ettiğinde harika görünüme kavuşabiliyor.

Erkek uzun saç modelleri

Uzun saç modellerini tercih eden genellikle genç kesim – ağırlıklı olarak üniversiteliler. Uzun saçlar kadınlar tarafından her zaman, erkekler tarafından nadiren tercih edilir. Kültürümüze böyle bir durum yerleştiği için saçlarını uzun kullanmak isteyen erkekler dahi cesaret edemeyebiliyor. Toplumsal baskı, “kız gibi saçını uzatmak” ve benzer ifadelerle kendisini gösteriyor.

Dalgalı, Düz ve Kıvırcık Saç Modelleri

Saçlar yalnızca uzunluğuna bağlı olarak şekil verilebilen varlıklar değiller. Saç tipleri de model seçiminde oldukça ön planda. Genellikle kıvırcık saç modelleri erkek benzerinde arayışlara düşen erkekler görüyorum. Aynı durum erkek dalgalı saç modelleri arayışına düşenler için de geçerli. Uygun tercihler yapmak adeta hayatı kolaylaştırıyor.

Sizlere en büyük önerimizse mutlaka yüz tipinize uygun saç modellerini kullanmanız.

Erkek Saç Modelleri Kataloğu

Erkek saç modelleri hakkında hazırlanan bu içerik http://sacist.com/erkek-sac-modelleri/ adresinde yer alan bilgilerden derlenmiştir. Katalog görmek, onlarca fotoğraf ve detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz ilgili adrese göz atabilirsiniz.

Saç ve Sakal

Söz konusu erkekler olduğunda saça genellikle sakal da eşlik ediyor. Saç ve sakal birbirine uyumlu olduğu taktirde erkek çok daha şık bir görünüme kavuşabiliyor. Son yılları incelemeye devam edersek, uzun sakal en büyük modalardan biriydi. Beraberinde undercut ismi verdiğimiz yanları oldukça kısa üstleriyse uzun bırakılmış saç modelleri eşlik ediyordu. Bunu kullanan erkeklerin özellikle şık dövme yaptıranları kadınların gözdesiydi. Günümüzdeyse çok uzun sakalların tercih edilme sıklığı her geçen gün daha fazla düşüyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.