En Şık Oya Modeli Çeşitleri

En Şık Oya Modeli Çeşitleri

En Şık Oya Modeli Çeşitleri

Her bayan evinde kolaylıkla oya işlemeleri yapabilir. Bunun için gerekli olan tığ ve dantel ipidir. İstediğiniz renkte istediğiniz büyüklükte oyalar işleyerek evinize ya da kullandığınız kıyafetlere oya işlemesi yapabilirsiniz. arasında en çok tercih edilen yazma kenarı oyaları ya da havlu kenarı oyalarıdır. Değişik desenlerde yapabileceğiniz oyalarınızı dilerseniz meyve desenli dilerseniz çiçek desenli olarak yazma kenarlarına ya da havlu kenarlarınıza işleyebilirsiniz. Yazma kenarlarında çiçek desenleri kullanmanız çok daha şık bir hava katacaktır. Çiçek deseni olarak gül en çok tercih edilen desendir. Ayrıca yapımı da kolaydır. Kırmızı renkte dantel ipi ile çok daha güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz.

En Şık Oya Modeli Çeşitleri

 

Değişik İğne Oyası Modelleri

Her bayanın severek yaptığı iğne oyası modelleri arasında en çok tercih edilen model çiçek desenli modellerdir. Özellikle papatya desenli hem yazma kenarlarında hem de havlu kenarı örneklerinde çok şık görünmektedir. Dilerseniz papatya deseni iğne oyalarını tane şekilde yaparak sonradan birbirine ekleyerek masa örtüsü olarak ta kullanabilirsiniz. Papatya desenli iğne oyaları iplik rengini sarı ve beyaz olarak tercih ederseniz tam bir papatya görünümü kazandırmış olursunuz. Yapımı oldukça kolay olan iğne oyası papatya modellini dilerseniz yatak odası takımı olarak dilerseniz pike takımı yüzü olarak kullanabilirsiniz. Özellikle iğne oyası işlemeleri yatak odası pike takımlarında çok şık görünmektedir.

En Şık Oya Modeli Çeşitleri

Hobi Edinilecek İşler

Özellikle ev hanımlarının ve genç kızların hobileri arasında el işi danteller iğne oyaları oldukça yoğundur. El becerisine güvenen bayanların bu sayesinde ev ekonomisine de katkısı büyüktür. Göz nuru el emeği iğne oyası işlemelerini kızlarınızın çeyizlerinde ya da evinizde aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Özellikle salon takımlarında yatak odası takımlarında iğne oyası işlemeleri çok güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Yatak odasında pike takım işlemelerinde değişik renklerde ya da pike takımına göre iğne oyası işlemelerinizi yapabilirsiniz. İğne oyası işlemelerini havlu kenarında değişik desenlerde kullanabilirsiniz. Havlu kenarı iğne oyası işlemelerinde özellikle meyve desenleri tercih edilmektedir. Meyve deseni olarak karpuz, ya da çilek deseni kullanabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.