Düğün Günü İçin Kadınlara İpuçları

Düğün Günü İçin Kadınlara İpuçları

İçin Kadınlara İpuçları

Her kadın, düğün gününün unutulmaz ve masalsı olmasını ister. Bunun için de en güzel konsepti, gelinliği, mekanı, saçı, makyajı ve böyle uzayıp gidecek onlarca şeyi seçerken; bazen bazı ayrıntıları unutabiliyor ya da yapmadığı bazı şeyler yüzünden daha sonra pişman olabiliyor. Uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkmış bu unutulmaz gün boyunca eğlenmek, anın tadını çıkarmak, bu özel günü unutulmaz kılmak için; yapmanız ya da unutmamanız gereken bazı ayrıntıları sizin için derledik.

 

⦁ Hayatınıza birlikte devam edeceğiniz erkek yanınızda; peki, bugüne kadar hayatınızın prensi olan o erkek nerede? Evet, babanız. Onunla dans etmeyi sakın unutmayın! Hayatınızdaki ilk erkek; sizi koruyan, daima seven o adamla dans etmeniz, o günün büyüsünü arttıracaktır. Büyük ihtimalle bir köşede saklanmış ve gizlice üzülüyor olacak olan babanız, kalbinizde sahip olduğu o sarsılmaz tahtı görmek adına sizinle güzel bir dansı çoktan hak etti.


⦁ Güzel bir mekan seçtiniz; konsept tam istediğiniz gibi. Her şeyi tek tek hazırladınız. Bu ihtişamlı mekanın fotoğraflarını davetliler gelmeden çekmeyi unutmayın. Düğün esnasında bol bol fotoğraf çekilecektir fakat bu çok uğraşılmış, güzel mekanın hiçbir şey bozulmamış halini çekmeyi aklınızdan çıkarmayın.


⦁ Stresli bir gün olacağından, biraz içmekte bir sorun görmeyebilirsiniz fakat sarhoş olmamaya dikkat edin. Kendinizi kaptırıp çok içerek o günü mahvetmeyin. Bütün ayrıntılarıyla, tadına vara vara yaşayıp hatırlamanız gereken o günü, birkaç kadeh içkinin vereceği rahatlık yüzünden mahvetmekten kaçının.


⦁ Bu koşuşurturmanın içinde mutlaka bir şeyler unutulacak ya da ters gidecektir. Bu ayrıntılara takılıp da bütünün güzelliğini yok saymayın. Yapılabilecek her şey en iyi şekilde yapılmıştır; rahat olun ve anın tadını çıkarın.


⦁ Düğün fotoğrafçıları fotoğraf çekecektir fakat aileniz, dostlarınız, sevdikleriniz gibi size oldukça yakın olan insanlarla özel fotoğraflar çektirmeyi ihmal etmeyin. Hem onları mutlu etmek, hem de güzel kareler yakalamak için bu ayrıntıya dikkat edin.


⦁ Düğün pastasından mutlaka yemeyi ihmal etmeyin! Pasta kesme anından sonra elinize bir tabak alın e anın tadını çıkarın. Aynı şekilde bütün gece aç kalmamak adına, dikkatli bir şekilde yemek yemeyi de unutmayın.


⦁ Yanınıza yedek bir ayakkabı almayı unutmayın. Ayaklarınız şişecek, belki ayakkabınız vuracak ve kenarda oturmak zorunda kalacaksınız. Bundan daha kötü bir görüntü olamaz! Rahat edebileceğiniz, düz bir ayakkabıyı yanınızda getirmeniz, geceyi kurtarmaya yetecektir.


⦁ Oynamayı sevmiyorsanız bile, dans pistini asla boş bırakmamaya çalışın. Siz ne kadar eğlenirseniz, misafirler de aynı şekilde eğleneceklerdir. Kenarda oturan bir gelin, etrafa yanlış bir izlenim verecektir. Edebileceğiniz kadar dans ederek gecenin tadını çıkarın!


⦁ Ne kadar sıkıntılı ve yoğun bir süreç olursa olsun, eş adayınızı ve ailesini kırmamaya özen gösterin. Neye sinirlenirseniz sinirlenin, kendi ailenize ya da karşı tarafa ters bir hareket sergilememek için ekstra çaba sarf edin. Derin derin nefes alın ve gününüzü mahvetmeyin.


⦁ Yollanılan hediyelerin, çelenk ya da çiçeklerin, notların kimlerden geldiğini bir kenara yazmayı ihmal etmeyin. Daha sonra teşekkür etmeniz ya da iade-i ziyarette bulunmanız gereken yerlerin aklınızdan çıkmaması adına, insanlara aynı değeri göstermek için öncesinde not almanız iyi olacaktır.


⦁ Bazı gelinler, itinayla yaptırdıkları gelin çiçekleri atmak istemiyorlar ve evlerine götürerek saklıyorlar. Bu hataya düşmekten kaçının. Siz artık evlendiniz ve mutlu bir yuva kuruyorsunuz ama geride bekleyen bekar bayanlar için bu seramoni çok önemli. Çiçeğinizi atın, eğlenin, bu anın güzel bir fotoğrafını çektirin ve başka biri için mutluluk yolunu açtığınıza inanın.


⦁ Düğün öncesi ve sonrası olarak, damatla birlikte bir fotoğraf çektirin. Dergilerde çıkan önce ve sonra fotoğrafları gibi büyük bir değişim olduğunu görecek, eğleneceksiniz. Aynı şekilde fotoğrafçılardan ayrı olarak anı yakalayacağınız güzel kareler çekmeyi de ihmal etmeyin. Nikah anında damadın ayağına basma adetini de es geçmeyin.


⦁ Eğer hemen balayına gidecekseniz; düğünde takılan takıları nerede saklayacağınızı ya da kime emanet edeceğinizi önceden belirlemeyi ihmal etmeyin. Bu önemli ayrıntıyı unutmayın.


⦁ Bütün gelin ve damatlar düğünün nasıl geçtiğini anlayamamışlardır fakat siz anlayın. Uzun zaman uğraştığınız, maddi ve manevi açıdan tükendiğiniz bu özel günün her ayrıntısını doya doya yaşamanız, eğlenmeniz, mutlu olmanız gerektiğini unutmayın.


⦁ Olabilecek aksilikler ya da tebrik mesajları adına, telefonunuzun şarjının tam olmasına özen gösterin. Düğün anında yanınızda olmasa bile öncesinde çok işinize yarayacaktır.


⦁ Eğer yurt dışına balayına gidiyorsanız; gerekli belgeleri önceden hazırlamayı ihmal etmeyin. Son anca bir aksilik çıkmaması adına, işinize yarayacaktır.


⦁ Düğün günü, sizin kadar etrafınızdakiler de koşuşturma ve kişisel hazırlık içinde olacaklardır. Bu nedenle sizinle bire bir ilgilenecek birini bulmanız zor olacaktır. Hazırlık aşamasında sizi kuaföre götürecek ya da size yardımcı olacak birini önceden ayarlamanız, kargaşayı önleyecektir.


⦁ Ne olacağı belli olmaz; acil durumlar için küçük bir “Acil durum kiti” hazırlamanız, hayatınızı kurtaracaktır. Acil durumlarda kullanabileceğiniz iğne ve iplik, toka, ıslak mendil, yara bandı, çengelli iğne, parfüm, ruj, küçük bir ayna gibi ihtiyacınız olabilecek materyalleri bir çantada toplayabilirsiniz.


⦁ Sabahın köründe evden çıkacak; kuaför, makyaj, gelinlik derken düğün saatinin nasıl geldiğini anlamayacaksınız. Bu nedenle yemek yemeyi de ihmal edeceksiniz. Bunu önlemek, bütün gün halsiz, aç ve mide bulantılı bir halde gezmemek için yanınıza küçük atıştırmalıklar alabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.