Kemik İliği Kanserinin Evreleri Nelerdir?

Kemik İliği Kanserinin Evreleri Nelerdir?

Kemik İliği Kanserinin Evreleri Nelerdir?

Kemik iliği kanserinin 3 tane evresi bulunmaktadır. Bu evrelerle beraber böbrek yetmezliği görülen kişilerde tedavi daha da zor bir hale gelmektedir. Bu evrelerden 1. ve bir kişide görülmediğinde olarak isimlendirilmektedir. İşte bunlardır.

Bu kişilerde kan oranı normal düzeydedir. Yani kansızlık görülmemektedir. Tümörlü hücre sayısı diğer evrelere oranla daha azdır. Kanda bulunan kalsiyum miktarı ise normal bir düzeydedir. Bu hastalarda idrar veya kanda bulunan M proteini miktarı oldukça düşüktür. Bu hastalarda kemik tutulumu ve hastalık belirtileri gözlenmeyebilmektedir.

2.Evre

Bu evrede tümör hücrelerinin sayısı bir miktar daha artmış ve orta düzeye erişmiştir.

3.Evre

Bu hastalarda kansızlık görülmektedir. Hastalığın en ileri aşaması olarak belirtilmektedir. Kandaki kalsiyum miktarı yükselmiştir. Ayrıca hem idrarda hemde kanda yüksek miktarda M protein bulunmaktadır. Üstelik bu aşamada hastalık birçok kemiğe ulaşmıştır.

Bu kemik kanseri evreleri tespit edildikten sonra kemoterapi, radyoterapi veya yoğun kemoterapi ile tedavi süreci başlamaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.