Cilt Kanseri Ölümcül Müdür?

Cilt Kanseri Ölümcül Müdür?

Ölümcül Müdür?

Cilt kanserinin farklı tipleri bulunmaktadır. Birincisi ölümcül bir hastalık olmayan sadece bulunduğu bölgede tahirbata sebep olan bazal hücreli cilt kanseridir. Bu kanser derinin en üst yani bazal tabakasından kaynaklanmaktadır. Bu kanser türü ölümcül olmasa zamanla büyüyebilmekte ve tahribatı artabilmektedir. Bu sebeple tedavi edilmesi zorunlu bir durumdur. İkinci cilt kanseri türü ise derinin alt tabakalarında bulunan spinal hücrelerden kaynaklanmaktadır. Bu türde erken teşhis oldukça önemlidir çünkü bu tür yayılabilmektedir. İlk olarak lenf bezlerine daha sonrasında ise yakın organlara yayılarak metastaz (yıkım) yapabilmektedir. Bu sebeple ilerlediği takdirde tehlikeli bir duruma gelebilmektedir. Üçüncü tür ise malin melanom denen cilt kanseri türü ise ben yada deride renk oluşumunu sağlayan hücrelerden kaynaklanmaktadır. Bu tür bulaştığı hücrelerde çok hızlı yıkıma sebep olmaktadır. Bu sebeple ölümcül riski bulunan cilt kanseri türüdür. Kemik ve beyin hücrelerine yayılıp ölüme sebebiyet verebilmesi 6 ayı bulabilmektedir.

Daha önceden yayınladığımız cilt kanseri nedir makalesinde değindiğimiz üzere cilt kanseri Dünya’da en sık rastlanan fakat en rahat şekilde tedavi edilebilen kanserler arasında bulunmaktadır. Bu sebeple cilt kanserine yakalanan fakat hastalığını fark eden ve tedavi sürecine başlanan kişilerin telaşlanmasına gerek bulunmamaktadır. Eğer sizde vücudunuzda görülen bir oluşumun cilt kanseri olmasından şüpheleniyorsanız hazırladığımız cilt kanseri nasıl anlaşılır isimli makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.