Vücut Geliştirme Sırasında Kullanılan Suplementler

Vücut Geliştirme Sırasında Kullanılan Suplementler

Sağlıklı kas kütlesi oluşturmak için protein ve amino asitler kadar önemli olan bir diger gerekli besin maddesi karbonhidrattır. Kas dokuları günlük hayatta besinler yolu ile alınan karbonhidratlardan beslenir.Programlı beslenme seçenekleri ile hacim ve kütle artışı yaşanacağı gibi, yaşam kalitemize doğrudan etkisi olacaktır. Bir çok sporcu yüksek karbonhidrat değerine sahip olan besinler tüketemediği durumlarda, karbonhidrat açığını karşılamaya yarayan sporcu gıdalarını tüketerek giderirler. En bilinen altın kural olan,kas ve hacim oluşturmak için alınan karbonhidrat miktarının antreman sırasında yakılan enerjiden fazla olması gerektigidir..Antremanlara hazırlanırken günlük karbonhidrat miktarının alınmasında yardımcı olan 5000 Gr yüksek oranda protein oranı ile dikkat çeken bir gainer ürünüdür. Zengin oranda bulundurduğu glutamin ve bcaa gibi amino asitler ile vücut enerjisini karşılar, kasların onarımını gerçekleştirir. Progainer 5000 gr, günlük olarak alınması gereken vitamin desteğini sağlayarak vücudun sindirim sistemini ve metabolizmasını düzenler. Sporcular için her servisinde yüksel miktarda protein kaynağı sağlayarak kasların proteine olan ihtiyacını önemli ölçüde karşılar. Yemeklerden sonra 1 servis şeklinde su yada süt yardımı ile tüketilir. Koruyucu yada yasaklanmış hiç bir madde içermediği gibi sağlık bakanlığından onaylanmış en iyi kilo aldırıcı gainer ürünleri arasındadır.

Whey protein tozu

En iyi ve kaliteli protein çeşidi denilince sporcular için ilk akla gelen whey proteindir. Whey protein tozu, inek sütünden elde edilir, zengin değerlere sahip ve performans açısından birinci sınıf kaliteye sahip olan bu protein tozu çeşidi, performas sporu ile ilgilenen bireyler tarafından çoğunlukla tercih edilir. Whey potein vücut için gerekli, leusin, isoleusin, valin gibi zengin amino asit çeşitlerini içerisinde barındırmaktadır. Bir bireyin günlük tüketmesi gereken protein ihtiyacı kendi agırlıgının 1.2 gr kadarıdır. Bu oran, özellikle vücut geliştirme sporu ile ilgilenen sporcular için fazlalık göstermektedir. Dymatize firması tarafından sporcuların protein ihtiyacını karşılamaları için geliştirilerek satışa sunulan Dymatize Iso 100 protein tozu, servis başına 25 gram lık protein degeri ile, sporcuların protein ihtiyacını karşılamaktadır. Doymuş ve trans yag içermemisi ve kolesterol oranının düşük olması ürünün ekstra özellikleri arasındadır. Dymatize Iso 100 whey protein tozu , servis başına 110 kalorilik besin degeri ile sporcuların enerji kaybını ortadan kaldırdıgı gibi, şeker oranınında oldukça düşük olması ile bilinmektedir. Toz ve izole form da üretilen ürün, çeşitli aromalı çeşitleri ile piyasada satılmaktadır. Tüm protein tozu markalarından olduğu gibi antreman öncesi ve sonrasında kullanıma uygundur. 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.