Lahmacun Kaç Kalori

Lahmacun Kaç Kalori

Lahmacun yemeyi çok seven bir ziyaretçimiz sitemize yaptığı bir yorumda lahmacun yemeyi çok sevdiğini fakat aynı zamanda kilo almaktan çok korktuğunu ifade etti. Bize sizce bir orta boy büyüklüğünde lahmacun kaç kalori olabilir diye sordu. Bizde purtukal.com olarak değerli ziyaretçimiz için bu konuyu araştırmak ve ziyaretçimize bilgi vermek istedik. Ardından çeşitli araştırmalar yaparak 1 lahmacun kaç kaloridir öğrendik ve hazır öğrenmişken bir konu açıp bu güzel bilgiyi diğer ziyaretçilerimizle de paylaşalım dedik.

Yaptığımız araştırmalar sonucunda bir orta boy lahmacunun ortalama olarak 242.4 kalori olduğunu tespit ettik. Yaklaşık olarak 250 kaloriye eşit sayılabilecek olan bu değer zayıflamaya çalışan kişiler için büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple siz orta boy yerine küçük boy bir lahmacun tüketerek sadece 161.6 kalori alabilirsiniz. Şimdi siz derseniz ki ben zaten çok az lahmacun yerim yada bugün yemiyeyim yarın kıtlıktan çıkmış gibi 2-3 kat daha fazla yerim derseniz lahmacunun kalori değerini öğrenmenizin hiçbir anlamı olmaz. Fakat lahmacun severler lahmacun yemezse de olmaz bu sebeple boşverin en iyisi siz lahmacun yiyin diyetinizi başka yiyeceklerden kısarak telafi edersiniz…

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.