Kısır Kaç Kalori

Kısır Kaç Kalori

Bir porsiyon kısır kaç kalori değerine sahiptir bu konuya değinecez fakat önce belirtmemiz gereken önemli bir nokta bulunuyor. Kısır yaparken domates ve salatalıkları kısırın içine doğruyorsunuz ya hani; işte onu yapmayın. Kısırı normal şekilde hazırlayıp dametes ve salatalıkları zarif şekilde yatay yatay doğrayıp servis tabağının kenarlarına yerleştirin ayrıca tabaktaki kısırın üstünü de maydanozla süsleyebilirsiniz. Bu sayede yediğiniz yemeğin öz tadını daha net almış ve kısırınız daha estetik göründüğü için daha büyük bir zevkle yersiniz. Fakat siz diyorsanız ki zaten midede karışacak ben her şekilde o kısırı yerim; o zaman bizde lafı daha fazla uzatmadan ve sizi daha fazla sinirlendirmeden kısır kaç kalori değinelim o zaman.

Efendime söyliyeyim bir orta boy porsiyon kısır yaklaşık olarak 201.5 kalori değerine sahiptir. Bu kalori değeri kısırın içine katılan malzemelere göre farklılık gösterse farklı kişilerin yaptıkları kısırların sahip olduğu toplam kalori miktarı yapılan orta boy porsiyon kısır sayısına bölününce bu değer ortaya çıkmıştır. Kısırın 201.5 kalori olduğunu ispat eden kişilerin isviçreli bilim adamları oldukları tahmin ediliyor. Fakat asıl kafa karıştıran konu isviçrede kısırın ne işi var ve ayrıca biz bu konuya nerden geldik. Son olaraksa gecenin bu saatin de siteme sırf daha uzun makale eklemek için neden bu kadar saçmalıyorum.

Kısaca Kısır Kaç Kaloridir?

1 Orta Boy Kısır: 201.5 kalori
1 Büyük Boy (Boy derken porsiyon hesabıyla) Kısır: 335.9 kalori
1 Çorba Kaşığı (Lokmalarınızı mı sayıyorsunuz?) Kısır: 33.6 kalori
1 Gram (gramla hesaplayacak kadar mı zayıflama düşkünüsünüz?) Kısır: 3.4 kalori

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.