Hurma Kaç Kalori

Hurma Kaç Kalori

Hurma Kaç Kalori

Ramazan ayının vazgeçilmezi haline gelen hurmanın kaç kalori olduğunu tahmin edebiliyor musunuz? Bizde tahmin etmeye çalıştık ama tahmin edemedik. Ama daha sonra sizler gibi araştırıp hurma kaç kalori değere sahiptir öğrendik ve purtukal.com severleriyle paylaşmaya karar verdik. 1 adet küçük boy tunus hurması ortalama olarak 28.1 kalori değerine sahiptir. Yani 10 tane hurma yediğiniz zaman en fazla 280 kalori almış olabilirsiniz. Bu kalori değeri sizlere fazla gibi görünebilir fakat hurmanın kalsiyum, demir, lif, potasyum ve folik asit yönünden son derece zengin olduğunu biliyor muydunuz? İşte bu sebeple hurma yemekten hiç vazgeçmemeli fakat aynı zamanda çok abartmamalısınız.

Normal bir birey olarak yemeğe başlarken veya orucunuzu açarken 1 adet hurma yiyebilirsiniz. Yada isterseniz 3-4 tane yiyin alacağınız kalori miktarı en fazla 130 kalori olacaktır. Fakat aldığınız kaloriyle beraber sahip olacağınız besin değerleri sayesinde artık daha sağlıklı bir hayat sürebileceksiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.