Haşlanmış ve Kızarmış Yumurta Kaç Kalori

Haşlanmış ve Kızarmış Yumurta Kaç Kalori

Haşlanmış ve Kızarmış Yumurta Kaç Kalori

Sabahları kahvaltı yaparken yumurtanızı haşlanmış mı yoksa tavada mı yemek istersiniz. Bu seçiminiz aldığınız kalori miktarını direk olarak etkileyecektir. Bu sebeple sizlerin sormuş olduğu haşlanmış yumurta kaç kalori sorusuna ilk olarak cevap verip ardından ise pişmiş yumurtanın kalori değerini belirteceğiniz.

1 adet normal boy yumurtayı haşlayıp yediğiniz zaman toplamda 74.5 kalori almış olursunuz. Folik asit, protein, fosfor, demir ve çinko yönünden yumurta oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Yüksek kolesterolü olan bireylerin haftada sadece 2-3 sefer tüketmeleri gerekmektedir. Normal sağlıklı bireylerse hergün haşlanmış yumurta tüketebilirler.

Kızarmış (Pişmiş) Yumurta Kaç Kalori

Yapılan araştırmalar sonucunda 1 adet küçük yumurtayla kızartılmış olan tavada yumurtanın 90 kalori değerine sahip olduğu saptanmıştır. Eğer tavanıza 2 yumurta kıracak olursanız biraz daha az yağ kullanmış olacağınız için sadece 164 kalori almış olacaksınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp