Haşlanmış Mısır Kaç Kalori?

Haşlanmış Mısır Kaç Kalori?

Haşlanmış Mısır Kaç Kalori?

Bugün sizler için yazdığımız bu makalede haşlanmış mısır kaç kalori sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Fakat bunu insanlar bizlere farklı şekillerde sorabilmektedirler. Örneğin kimileri bize bir adet mısır, pişmiş mısır, 1 bardak mısır, 1 koçan (gövdesiyle beraber) mısır, patlamış mısır kaç kalori şeklinde sorular yöneltmektedirler. Biz genel olarak sadece taneleri 100 gram ağırlığında olan haşlanmış mısır kaç kaloridir değineceğiz. Siz buradan yola çıkarak tahmini değerlerde bulunabilirsiniz.

Bir bardak yani 100 gram ağırlığında haşlanmış mısır 107 kalori değerine sahiptir. Ayrıca 1 su bardağı büyüklüğünde yağsız olarak hazırlanmış patlamış mısır ise 1 dilim ekmekle eş değer kalori değerine sahiptir. Bir dilim ekmek ortalama olarak 60-75 kalori arasında bir değere sahiptir. Bu değer ekmeğin türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Haşlanmış Mısırın Sahip Olduğu Önemli Özellikler;

Haşlanmış mısır kaç kalori diye düşünüp öğrendikten sonra yemeye karar veren kişiler bilmelidirler ki haşlanmış mısır A vitamini yönünden oldukça zengin bir besin maddesidir. Ayrıca kaç kalori olduğu bir yana demir mineraline sahip olduğu için kansızlığı önleme özelliğiylede ön plana çıkmaktadır. Haşlanmış mısır ayrıca çok yüksek düzeyde (100 gramında 123 mg) potasyum oranına sahiptir. Mısır tüketirken bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.