Çiğ Köfte Dürüm Kaç Kalori

Çiğ Köfte Dürüm Kaç Kalori

Çiğ Köfte Dürüm Kaç Kalori

Severek yemiş olduğunuz ve bir türlü vazgeçemediğiniz ciğköftenin kalori değeri kafanızı mı kurcalıyor. İşte bu içeriğimde çiğ köfte dürüm kaç kalori sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle belirtmemiz gerekmektedir ki etli çiğköfte etsiz çiğ köfteye oranla çok daha fazla kalori değerine sahiptir. Ayrıca etin dışında çiğköftenin içine katılan diğer tüm malzemeler ve kullanılan ekmek miktarı da kalori değerini ciddi oranda etkileyebilmektedir. Fakat biz sizlere yapılan araştırmalar sonucunda çeşitli çiğ köftecilerden alınmış olan çiğköftelerden tespiti yapılan kalori değerinin ortalama oranını vermek istiyoruz.

Yapılan araştırmalar sonucunda 1 adet orta boy dürüm çiğ köftenin sadece 63 kalori olduğu tespit edilmiştir. Fakat aile boyu porsiyon olarak sunulan büyük tabakta çiğ köftenin ise ortalama olarak 420 kcal olduğu tespit edilmiştir. Bu sebeple dürüm çiğ köfte yiyen kişiler porsiyon yiyen kişilere oranla daha az kalori almış olmaktadırlar.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.