Bulgur Pilavı Kaç Kalori

Bulgur Pilavı Kaç Kalori

B vitamini ve lif yönünden son derece zengin olan bulgur pilavı kaç kalori hiç merak ettiniz mi? Buğdaydan yararlanılarak sofralarımıza getirilen bulgur pilavı özellikle zayıflamak isteyen kişiler tarafından diyet yaptıkları dönemlerde ekmek yerine kullanılabilir. Ayrıca aynen ekmek gibi tok tutucu özelliğe sahip olan bir besin maddesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi asıl konumuza gelecek olursak bir orta boy porsiyon miktarınca bulgur pilavı tam olarak 215 kcal değere sahiptir. Eğer orta boy porsiyonla doymuyor ve daha fazla yeme ihtiyacı hissediyorsanız. Size şöyle söyleyebiliriz; bir büyük porsiyon bulgur pilavı yaklaşık olarak 322.5 kalori değere sahiptir.

1 Gram Bulgur Pilavı Kaç Kaloridir

Eğer sizde benim gibi yemeklerinizi gramaj olarak tartıyor ve ona göre kalori hesaplaması yapmayı uygun görüyorsanız sizlere bulgur pilavının gram hesabı üzerinden kaç kalori olduğunu ifade etmek istiyorum. Yapılan araştırmalar sonucunda 1 gram ağırlığa sahip pişmiş, yenilmeye hazır bulgur pilavının 2.2 kcal değere sahip olduğu tespit edilmiştir.

Domatesli Bulgur Pilavı Kaç Kalori

Şu soğuk kış günlerinde akşam eve gittiğiniz zaman sıcak buram buram buharların yükseldiği güzel bir domatesli bulgur pilavı yemek ister misiniz? Bence istersiniz. Ayrıca yanında sofraya yakışır bir çoban salata (kuru soğanlı olsun.) ve ayran olduğunu düşünebiliyor musunuz?

Ama durun sakın yemeyin çünkü sadece orta boy yarım porsiyon domatesli bulgur pilavı tam tamına 175.2 kcal yani yaklaşık 200 kalori değerine sahiptir. Yada boşverin bence yiyin gitsin…

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.