Bir Simit Kaç Kalori?

Bir Simit Kaç Kalori?

Bir Simit Kaç Kalori?

Güzel, taze ve sıcak bir susamlı simitin sadece 100 gramında 68 gram karbonhidrat ve 17 gram yağ olduğunu biliyor muydunuz? Peki ya bir simit kaç kalori haberiniz var mı? Sabahları işe giderken yolunuzun üzerindeki simitçiden alacağınız 1 adet sokak simidi yaklaşık olarak 290-300 kalori civarında bir değere sahiptir. Sadece toz şeker, un, süt, yağ, tuz vb. sağlığınıza pek faydası dokunmayan maddelerle üretilen hemde şişmanlamanıza sebep olan bir simit aynı zamanda sağlıksız şekilde beslenmenize kalori değeri korunmamış bir kahvaltı yapmanıza sebep olacaktır.

Sokak simitleri normal boyutlu simitlere göre biraz daha küçük boyutlu olduğu için bir simit kaç kalori diye düşünenler içinde daha avantajlıdır. Çünkü pastanelerde satılan simitler sokak simitlerinden daha iri oldukları için yaklaşık olarak 350 kalori civarında bir değere sahiptirler. Ayrıca çeşitli bölgelerde simit saraylarından satılan simitlerse bunların tamamında daha iri ve kalın olduğu için kalori değeri 450 kaloriye kadar çıkabilmektedir.

Bir Simit Yemeyelim Mi?

Simitin kaç kalori değere sahip olduğunuz gördünüz. Ayrıca kahvaltı sırasında simitin yanında peynir yediğinizi üstüne üstlük bol şekerli çay içtiğinizi düşünürsek vay halinize çünkü ufacık bir parça peynir yaklaşık 35 kalori, 1 adet şeker ise 20 kaloridir. Fakat şöyle bir durum sabah kahvaltı yapmadan evden çıkarsanız veya illa zayıflayacam derseniz açlıktan bayılırsınız. Bir simit kaç kalori diye düşünmeden yerseniz ise şişmanlamaktan korkuyorsunuz. Fakat bence en iyisi 1 simit yemeniz olacaktır. Çünkü sonuçta herkes kendini olduğu gibi kabullenmek ve sevmek zorundadır. Bu sebeple boşverin açlıktan baygın düşmektense yiyin yiyebildiğiniz kadar, zayıflamak istiyorsanızda spor yapmaya özen gösterin. Spor derken koşun, terleyin demiyorum örneğin; sabah işe yürüyerek gidip yürüyerek gelin, yaz akşamları yemek yedikten sonra çıkıp biraz dışarda dolaşın fakat dondurma yemeyin bu seferde dondurma kaç kalori diye düşünmek zorunda kalabilirsiniz 🙂

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Cavidan dedi ki:

    Simit yediğim zaman midem yanıyor. Sanırım susamları dokunuyor bana

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.