Bir Dilim Ekmek Kaç Kalori?

Bir Dilim Ekmek Kaç Kalori?

?

Yoksa siz sırf zayıflama uğruna kendini bir dilim ekmeğe muhtaç bırakanlardan mısınız? Yapmayın be bu kadar eziyeti çekmeye demeye ne gerek fakat madem merak edip bize sordunuz bizde sizler için araştırıp ayrıntılı şekilde bu konuya değinmeye karar verdik.

Efendime söyleyeyim öncelikle yaklaşık olarak 30 gram ağırlığa sahip olan bir dilim beyaz ekmek 90 kalori değere sahiptir. Fakat bunun dışında 1 dilim kepekli ekmek ise 60 kalori değere sahiptir. Beyaz ekmeğin yüz gramında 52 gram karbonhidrat 8 gramsa protein bulunmaktadır. Ayrıca bunların dışında oldukça besleyici özelliklere sahip olan bir dilim çavdar ekmeği ise 75 kalori değerine sahiptir. Ayrıca ekmeğin içinde bol miktarda kalsiyum, sodyum ve potasyum bulunmaktadır.

Bir Dilim Ekmekle Nasıl Zayıflarsınız?

Sadece bir dilim ekmekle nasıl zayıflayacağınızı düşünüyorsanız bunun için yapmanız gereken bir dilim ekmek kaç kalori öğrendikten sonra diyet menünüzdeki diğer yiyeceklerin kalori değerlerini öğrenip ekmekte bulunan fazla kalori ile onları dengelemek olacaktır. Yani az ekmek bol yiyecek olmalı fakat diyet listenizde bulunan diğer yiyecekler oldukça düşük kalori değerlerine sahip olmalıdır. Diyet yaptığınız dönemde meyve tüketimine ağırlık vermeniz hem kaç kaloridir derdine düşmeden zayıflamanıza hemde sağlıklı şekilde zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

En Sağlıklı ve Düşük Kalorili Ekmek Kaç Kalori?

Yapılan araştırmalar sonucunda tam buğday ekmeğinin en sağlıklı ekmek türü olduğu tespit edilmiştir. Çünkü sadece 25 gramında 64 kalori bulunan tam buğday ekmeğini kaç kalori derdine düşmeden tüketebilirsiniz. Bir dilim tam buğday ekmeği lif, folik asit, fosfor yönünden oldukça zengindir. Ayrıca içeriğinde B grubu vitaminleride bulunmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gül Toprak dedi ki:

    Bütün ekmek kaç kaloridir ?

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.