1 Tabak Makarna Kaç Kalori?

1 Tabak Makarna Kaç Kalori?

1 Tabak Makarna Kaç Kalori?

Bu yazımızda 1 tabak makarna kaç kalori sorusunun cevabına değineceğiz. Fakat sırasıyla sade, domatesli ve salçalı makarnanın kaç kalori değere sahip olduğuna cevap vermek istiyoruz.

1 Tabak Sade Makarna Kaç Kalori

Yaklaşık olarak 200 gram ağırlığına sahip bir tabak sade makarna tam olarak 330 kalori değerine sahiptir. Bu kalori değeri kullanılan yağ miktarına bağlı olarak artış veya azalış gösterse de ortalama bu değerdedir.

1 Tabak Salçalı Makarna Kaç Kalori

Salçalı makarna sade makarnaya oranla çok yüksek bir kalori düzeyine sahiptir. Fakat bir o kadar da lezzetlidir. Özellikle evde yapılmış biber salçasıyla daha güzel bir hale gelmektedir. ( Neyse konuyu dağıtmayalım 🙂 ) 140 gram ağırlığında ufak 1 tabak salçalı makarna 454 kalori değerine sahiptir. Yani yaklaşık olarak 1 gram salçalı makarna 3 kalori değerine sahiptir.

1 Tabak Domatesli Makarna Kaç Kalori

Salçalı makarnaya oranla domatesli makarna biraz daha düşük kalori değerine sahiptir. 160 gram domatesli makarnanın içinde 410 kalori bulunmaktadır. Domatesli makarna A ve C vitaminleri yönünden oldukça zengindir. Salçalı makarnanın ise karbonhidrat ve protein değerleri daha yüksektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Hasan abi dedi ki:

  Ne bileyim olcmedim ki amnnaa

  1. tuçe dedi ki:

   ulannn aggsbahwvaaxvq

 2. Hasan dedi ki:

  kilom 50 2 ayda günde 3 tabak makarna yesem kac kilo alırım ?

  1. Zeynep dedi ki:

   Valla ben kiloyu ondan aldım hasan

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.