1 Küp Şeker Kaç Kalori?

1 Küp Şeker Kaç Kalori?

1 Küp Şeker Kaç Kalori?

Gün içinde sürekli olarak çay veya kahve tüketen biriyseniz 1 küp şeker kaç kalori öğrenmeli ve artık biraz daha dikkatli olmalısınız. Çünkü bir ince belli çay bardağında içtiğiniz çaya 1 adet küp şeker attığınız zaman 11 kalori almış olursunuz. Ortalama olarak bir insanın günde 5 bardak çay içtiğini ve her çaya 2 küp şeker attığını düşünürsek günde 110 kalori alacaktır.
Gün içinde bir adet küp şeker demeden sürekli olarak tüketeceğiniz şekerler hem kilo almanıza hemde ileride diyabet gibi tehlikeli hastalıklarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

1 Tatlı Kaşığı Toz Şeker Kaç Kalori ?

Yaklaşık olarak 5 gram şeklinde hesapladığımızda 1 tatlı kaşığı toz şekerin 16 kalori olduğu tespit edilmektedir. Ayrıca toz şekerin küp şekere oranla daha sağlıklı olduğu yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir.

Ayrıca küp şeker kaç kalori sorusuna sadece çayı düşünerek cevap vermemek gerekmektedir. Çünkü gün içinde yediğimiz yiyeceklerin, tatlıların ve her türlü yapay besin maddesinin içinde şeker bulunabilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda bir insanın ortalama olarak günde 500 kalori şeker aldığı tespit edilmiştir. Bu sebeple diyet listelerinde özellikle şeker miktarı azaltılarak alınan kalori miktarının minimum düzeye çekilmesi amaçlanmaktadır.

Türkiye’de insanlar çay tüketimine oldukça fazla tercih ettiği için şeker kullanımı da bunla eşdeğer olarak artış gösteriyor. Şekeri azaltma yollarına giderek birçok hastalığın da bu şekilde önüne geçmek mümkün olabilir.

SON GÜNCELLEME: 01.11.2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali Bey dedi ki:

    Artık herşeyi şekersiz kullanıyorum kafam rahat 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.