Purtukal.Com
1 Küp Şeker Kaç Kalori?
Sosyal Medyada Paylaş
14 Aralık 2014
Admin

1 Küp Şeker Kaç Kalori?

1 Küp Şeker Kaç Kalori? Gün içinde sürekli olarak çay veya kahve tüketen biriyseniz 1 küp şeker kaç kalori öğrenmeli ve artık biraz daha dikkatli olmalısınız. Çünkü bir ince belli çay bardağında içtiğiniz çaya 1 adet küp şeker attığınız zaman 11 kalori almış olursunuz. Ortalama olarak bir insanın günde 5

1 Küp Şeker Kaç Kalori?

Gün içinde sürekli olarak çay veya kahve tüketen biriyseniz 1 küp şeker kaç kalori öğrenmeli ve artık biraz daha dikkatli olmalısınız. Çünkü bir ince belli çay bardağında içtiğiniz çaya 1 adet küp şeker attığınız zaman 11 kalori almış olursunuz. Ortalama olarak bir insanın günde 5 bardak çay içtiğini ve her çaya 2 küp şeker attığını düşünürsek günde 110 kalori alacaktır.
Gün içinde bir adet küp şeker demeden sürekli olarak tüketeceğiniz şekerler hem kilo almanıza hemde ileride diyabet gibi tehlikeli hastalıklarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

1 Tatlı Kaşığı Toz Şeker Kaç Kalori ?

Yaklaşık olarak 5 gram şeklinde hesapladığımızda 1 tatlı kaşığı toz şekerin 16 kalori olduğu tespit edilmektedir. Ayrıca toz şekerin küp şekere oranla daha sağlıklı olduğu yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir.

Ayrıca küp şeker kaç kalori sorusuna sadece çayı düşünerek cevap vermemek gerekmektedir. Çünkü gün içinde yediğimiz yiyeceklerin, tatlıların ve her türlü yapay besin maddesinin içinde şeker bulunabilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda bir insanın ortalama olarak günde 500 kalori şeker aldığı tespit edilmiştir. Bu sebeple diyet listelerinde özellikle şeker miktarı azaltılarak alınan kalori miktarının minimum düzeye çekilmesi amaçlanmaktadır.

Bir adet yorum var.

Bir Yorum Bırak

Purtukal.Com Copyright © 2014 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır Tıbbi Sorumluluk Reddi
sitemap