1 Kilo Kaç Kalori

1 Kilo Kaç Kalori

Diyet yapmak isteyen kişiler, zayıflamaya çalışanlar, daha sağlıklı bir yaşam sürmek için çaba harcayanlar yani hemen hemen herkes çeşitli gıda maddelerinin kaç kalori olduğunu merak eder kaç kalori isimli kategorimizde birçok gıda ürününün ve yiyeceğin kaç kalori olduğuna ayrıntılı olarak değindik. Fakat bugünkü makalemizde genel olarak 1 kilo veya diğer ismiyle bir kilogram kaç kalori değerine sahiptir veya 1 kilo kaç kaloriye eşittir. Bu konuda sizlere bilgi vermek ve yardımcı olmak istiyoruz.

1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmak Gerekmektedir

Aslında site ziyaretçilerimizin bize sormak istediği konu budur bu sebeple biz bu soruya cevap vereceğiz. 1 kilo vermek için yaklaşık olarak 7700 kalori yakmanız gerekmektedir. Günlük olarak düzenli bir diyet uygularsanız ve ortalama hergün 300 kalori yakmayı başarırsanız. 7700/300=25,6 yani yaklaşık olarak 1 ayda tamamen sağlıklı şekilde kalıcı bir kilo vermiş olursunuz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Sonraki yazı »