1 Kase Yoğurt Kaç Kalori

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori

Ziyaretçilerimizden gelen 1 kase yoğurt kaç kaloridir sorusuna cevap verme amacıyla bu içeriğimizi hazırlamış bulunmaktayız. Fakat tam yağlı yoğurdun ve yarım yağlı yoğurdun kalori değeri birbirinden farklı olduğu için sizlere iki farklı kalori değeri belirteceğiz.

Tam Yağlı Yoğurt: 99 Kcal
Yarım Yağlı Yoğurt: 92 Kcal

Belirtmiş olduğumuz bu değerler orta boy normal bir kase baz alınarak hesaplanmıştır. Yağ oranı kalori düzeyini pek fazla etkilemese de kasenin büyüklüğü veya küçüklüğü almış olduğunuz kalori miktarını belirleyici unsurlar arasında bulunmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Oaskan dedi ki:

    Yoğurt kesinlikle çok faydalı bunun için denilecek pek bir şey yok. Ancak yoğurdun hani sonlara doğru bulunduğu kapta çoğalan suyunun asıl faydalı kısım olduğu söylenir hep. Tabiki ev yapımı yoğurttan bahsediyorum. Ancak yoğurtla ilgili benim merak etitğim ve yeni öğrendiğim bir olay var. Yoğurt aynen çay gibi demir emilimini azaltıyormuş. Bu nedenle yemekle birlikte yenmemesi ayrı bir öğün gibi yenilmesi tavsiye ediliyor. Doğrumu bu bilgi. Yine doğru bildiğimiz bir yanlışmı?

    1. Fevzi BÜYÜKTAŞ dedi ki:

      Evet yoğurt ve ayran gibi gıdalar demir emilimini azaltmaktadır, bu sebeple özellikle et ürünleriyle beraber tüketilmemeleri önerilir…

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.