Zayıflamaya iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Zayıflamaya iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Ne yaparsanız yapın bir türlü kilo veremiyor musunuz? Kilo vermek için dünyasına giriş yapabilirsiniz. Zayıflatan şifalı bitkiler şunlardır:

1- At kuyruğu: At kuyruğu bitkisi zayıflama  konusunda çok iddialı bir bitkidir. Sindirim sistemini temizlemeye yardımcı olur. Toksinlerin idrar yolu ile atılmasını sağlar. Aşırı su kaybına neden olabilir. Bu yüzden kontrollü biçimde kullanılması tavsiye edilir. Mide ülseri ve gastrit sorunu olanlar at kuyruğu bitkisi kullanması gerekir. Yemeklerden elde ettiğimiz yağların kolay sindirilmesini sağlar. Vücuttan dışkı yolu ile atılmasına katkı sağlar.

2- Maydanoz: Çok etkili bir zayıflama bitkisidir. Maydanoz metabolizmanın çalışmasını hızlandırır. Yağ yakım konusunda oldukça etkili olduğu bilimsel araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

3- Ada çayı: İçerdiği leptin ve doğal yağ asitleri ile iştah kesici bir özelliğe sahiptir. Tok kalmanızı aşırı yemek tüketmenizi engeller. Adaçayı yapraklarını diyet yemeklerde salatalarda bol miktarda kullanabilirsiniz.

4- Kekik: hoş kokusu ile zengin antioksidanlar ile vücudunuza sağlıklı bir görünüm kazandıran kekik çok etkili bir zayıflama bitkisidir. Bağışıklık sistemini güçlendiren kekik günde 2 defa içilmesi tavsiye edilir.

5- Fesleğen: Vücut ısısını arttırır. Böylece vücut ter yolu ile sıvı kaybetmeye başlar. Bitkisel yağ asitleri ile metabolizmanın çalışmasını hızlandırır. Sindirim sorunu çekenler içinde fesleğen çok ideal bir bitkidir.

6- Cibanperçem otu: Aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Şeker metabolizmasını düzene sokar. Bu otla birlikte vücut az şekere ihtiyaç duyar. Yemeklere de baharat olarak lezzet katar.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.