Yanıklara iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Yanıklara iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Yanıklara iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Yanık başımıza gelebilecek en büyük felaketlerden birisidir. Yanık acısını dindirmek için birçok yöntem ve teknik deneriz. Bu yöntemlerden bir çoğu yanlış uygulamadır. Özellikle yanık olan bölgeye diş macunu sürülmesi son derece yanlıştır. Uzmanlar bunu ısrarla söylemesine rağmen halk arasında böyle bir uygulama sürekli yapılır. Yanık için şifalı bitkileri deneyebilirsiniz. Şifalı bitkilerin yan etkisi olmamakla birlikte yanık acısından ve yarasından kısa sürede kurtulabilirsiniz. Yanık Nasıl Geçer diyorsanız, Yanık tedavisinde etkili şifalı bitkiler şunlardır:

1- Çiğ patates cilt sağlığı için çok faydalı bir bitkidir. Yanık acısından kurtulmak ve cilt tahrişlerini önlemede patates çok etkili bir yöntemdir. Çiğ patates yanık üzerine dilimlenerek konur. Bu ciltte yanma hissi azalıncaya kadar uygulanır.

2- Alovera Jeli: Alovera anti bakteriyel yatıştırıcıdır. Birçok hastalık tedavisinde aktif olarak kullanılır. Cildi nemlendirmeye katkı sağlar. Acının azalmasını şişkinliklerin düşmesini sağlar. Alovera suyu cilde ağır gelmesi durumunda saf musluk suyu ve elma suyu karıştırılarak cilde masaj yapılabilir.

3- Muz Yaprakları: Muz antikabteriyel ve balgam söktürücü yapısı ile özellikle yanık tedavisinde çok etkili bir şifalı bitkidir. Enfeksiyonla mücadelede vücuda destek verir. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. Cilt yağını besler. Birkaç muz yaprağı yanık bölgeye pres yaparak uygulanır.

4- Soya sosu: Soya sosu doğal bir analjeziktir. Yarım saatte bir uygulanır. Şişlikleri hafifletir, cildin şişmesini engeller, iyileşme sürecini hızlandırır.

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.