Sivilcelere iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Sivilcelere iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Sivilcelere iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Ergenlikle birlikte ortaya çıkan sivilceler canımızı fena halde sıkar. Olmadık yerde çıkan sivilceler güzelliğimizi görüntümüzü bozar. Sivilcelerden bitkisel ürünler kullanarak kurtulabilirsiniz. Şifalı bitkiler ile sivilcelerden kısa sürede kurtulup ideal görünümünüze kavuşabilirsiniz. Sivilce tedavisinde etkili olan şifalı bitkiler şunlardır:

1- Ceviz Yaprağı: Sivilce ile mücadelede oldukça etkili bir bitkidir. Taze ceviz yaprağı 1 litre su içine koyup iyice kaynatılır. Kaynayan karışım süzdükten sonra ağzı kapalı bir kaba konur. Karışım günde 2 kez sivilce üzerine sürülür. Kısa sürede sivilce iltihap ağrısını alacak ve sivilcelerinizi kurutacaktır.

2- Hindiba Kökü: 1 çay fincanı içine 1 çay kaşığı hindiba kökü atılarak karışım hazırlanır. Karışım 12 saat bekletilir. Ardından kaynatılarak elde edilen lapa her gün düzenli olarak sivilce üzerine sürülür. Sivilceler geçene kadar bu yöntemi denemelisiniz.

3- Ihlamur: Soğuk algınlığı başta olmak üzere birçok hastalığa şifa olan ıhlamur sivilce tedavisinde de çok etkilidir. Bir avuç ıhlamur 1 litre su içine atılıp kaynatılır. Soğumadan içine havlu bastırıp sivilceli bölgeye masaj yapılır. Bu uygulama sivilce geçene kadar düzenli olarak yapılması gerekir.

4- Isırgan otu: 1 su bardağı içine 2 çay kaşığı ısırgan otu katıp karışım iyice kaynatılması gerekir. Bu karışımın içilmesi ne karşı oldukça etkili bir yöntemdir.

Pamuk yardımı ile cilt üzerine masaj yapılması da tavsiye edilir.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.