Sinüzite Ne İyi Gelir?

Sinüzite Ne İyi Gelir?

Sinüzite Ne İyi Gelir?

Göz arası, alın bölgesi, elmacık kemiği ve burun üzerindeki sinüsler, çeşitli nedenlerden dolayı iltihaplandığında şiddetli ağrılara ve bakteri oluşumuna zemin olabilir. Sinüzit ağrılarını kronik olarak yaşayanlar için sinüzit ameliyatı olmak kesin ve kalıcı bir çözüm sayılsa da, daha az sıklıkta sinüzit ağrısı çekenler için evde uygulanabilecek çözümler de bulunmaktadır.

Bitkisel tedaviler ya da nefes egzersizleri ile orta derecede sinüzit ağrılarını atlatabilirsiniz.

Sinüzit Ağrısı İçin Yapılması Gerekenler Şöyledir;

  1. Sigara tüketimi sinüzit ağrılarını tetikler. Bu yüzden eğer sinüzit ağrısı çekiyor iseniz, kesinlikle sigara içmemeniz gerekmektedir.
  2. Şehir merkezi ya da araba kullanımının fazla olduğu, kirli havaya sahip bir bölgede yaşıyor iseniz, evinizin havasız kalmaması konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir.
  3. Mukus üretimini artıran başlıca ürünler arasında süt ürünleri bulunmaktadır. Bu yüzden süt ürünlerini azalmanız gerekmektedir.

Sinüzit ağrıları eğer zamanla daha şiddetli hale geliyor ise, muhakkak bir doktora görünmeniz gerekmektedir.

Peki; Sinüzite Ne İyi Gelir?

Sinüzit oluşan bölgelerde mukoza üretiminin sağlıklı olması için muhakkak A vitamini tüketmek gerekir. A vitaminini kabak, domates, havuç, yumurta sarısı ve yapraklı sebzelerden edinebilirsiniz. A vitaminini yeterli seviyede tükettiğinizde, oluşan sinüzit ağrılarını bastırabilir ve sinüzit oluşumunun dağılmasını, yayılmasını engelleyebilirsiniz.

Sinüzite Ne İyi Gelir?

sorusunun bir başka cevabı ise C Vitaminidir. Bakteriyel enfeksiyonlarda vücudun bağışıklık sistemi çok önemlidir. C vitamini bağışıklığı güçlendirerek, burun tıkanıklığı ve soğuk algınlığı gibi sinüziti tetikleyen rahatsızlıklardan korunmanızı sağlayacaktır.

Sinüzite Ne İyi Gelir?

Eğer mide rahatsızlığınız yoksa yediğiniz yiyeceklere acı biber koyabilirsiniz. Acı biber tüketimi sinüslerinizi açacaktır.

Antioksidan özelliği bulunan sarımsak, solunum yolları hastalıklarına sebep olan faktörleri bastırır ya da hasta olunmasını engeller. Ayrıca tıkanan burunu açar ve sinüzit ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlayabilir.

Zencefil tüketimi de sinüzite ne iyi gelir sorusunun en pratik cevaplarından biridir. Doğrudan sinüzit probleminize tedavi seçeneği olmasa da, sinüzitin yol açtığı baş ağrısını geçirmeye ya da hafifletmeye yarayacaktır. Zencefili çay yaparak içebilir ya da yemeklerle birlikte tüketebilirsiniz.

Sinüzite Ne İyi Gelir?  Ayrıca sinüzit ve sinüzit ağrısına iyi gelen seçeneklerden biri de papatya kürüdür. Bir miktar su kaynama noktasına kadar ısıtılır. Fakat su aşırı derecede değil, sadece kaynama noktasına kadar ısıtılması gerekmektedir. Daha sonra kurutulmuş iki tatlı kaşığı papatyayı kaynama noktasına kadar ısıtılan suya atmalı ve bir süre beklemelisiniz. Sıcak suyu ısıttığınız kaptan alıp, bir başka kaba doldurunuz. Başınızı havlu ile kapatarak papatyalı suyun buharını burnunuzdan çekerek nefes alın. Sinüzit ağrıları için papatya kürü sadece beş dakika uygulanmalıdır. Her gün uygulanabilir bir yöntemdir.

Sinüzit ağrısı için evde uygulanabilir yöntemler geçici olarak yaşanan ağrıyı bastırabilir fakat iltihabın yok edilmesi için muhakkak bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Antibiyotik tedavisi ile iltihabı yok edebilir ve ağrılardan kurtulabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.