Sinüzit Ağrısına Ne İyi Gelir?

Sinüzit Ağrısına Ne İyi Gelir?

Sinüzit Ağrısına Ne İyi Gelir?

Sinüzit ağrıları özellikle soğuk kış aylarında yaşayanları aşırı derecede rahatsız eden göz, burun, alın ve çevresinde kendini yoğun şekilde belli eden, insanları sinüzit ağrısına ne iyi gelir demek zorunda bırakan keskin ağrılardır. Bugün purtukal.com olarak sizlere sinüzit ağrılarından kurtulmanız için yapmanız gereken uygulamalara değineceğiz.

Dumanlı Havalardan Uzak Durun;

Bu önlemi uygulayabilmeniz için ilk yapmanız gereken sigarayı bırakmak veya azaltmak olacaktır. Çünkü kötü, ağır ve rahatsız edici duman sinüzit ağrılarını tetikleyici özelliğe sahiptir. Ayrıca yaşadığınız ev, iş yeri vb. ortamları sürekli pencereleri açarak havalandırmalısınız. Kış aylarında soğuktan korunmak için sürekli pencerelerin kapalı durması içerideki kirli hava miktarını arttırdığı için sinüzitinizi arttıracaktır. Ayrıca kirli hava sadece sinüzit için değil aynı zamanda tüm biyolojik sistemleriniz için zararlıdır.

Süt Ürünlerini Tüketmeyi Azaltınız;

Süt ve süt ürünlerinin tüketimi vücutta mukus salgılanmasını arttırıcı özelliğe sahiptir. Bu sebeple sinüslerde mukus birikimine sebep olarak ağrının artmasına ve şiddetlenmesine sebep olacaktır. Vücutta mukus üretimi mikropların ve enfekte maddelerin vücuttan atılımını kolaylaştırdığı için vücudumuz için aşırı derecede faydalıdır. Fakat sinüzit ağrısı yaşanan dönemde mukus üretiminin düşük düzeyde tutulması sağlanmalıdır. Bu sebeple ağrılarınız geçene kadar süt içmeyi azaltabilirsiniz.

A Vitamini Sinüzite İyi Gelir;

Solunum kanallarında, burun kanallarında ve boğaz içi mukozanın sağlıklı olması için vücut A vitaminine yoğun şekilde ihtiyaç duymaktadır. Kabak, yumurta sarısı, havuç, yapraklı sebzeler, domates vb. sebzelerde A vitamini yoğun şekilde bulunmaktadır. Ayrıca A vitamini sinüzitin yayılmasını engelleyici özelliğe sahiptir.

C Vitamini Sinüzite İyi Gelir;

C vitamini yönünden zengin olan meyve ve sebzeler vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek bakteriyel enfeksiyonlara karşı koruyucu görev üstlenmektedir. Sinüzit ağrılarının artmasına sebep olan burun tıkanıklığı, soğuk algınlığı vb. hastalıklara karşı vücudun direncini arttırarak sinüzite iyi gelmektedir.

Sinüzit Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Sinüzit ağrısına ne iyi gelir isimli makalemizi tamamlarken son olarak sinüzite iyi besin maddelerini anlatmak istiyoruz. İlk olarak tavsiyemiz acı biber olacaktır. Eğer sizi rahatsız eden mide ağrılarınız bulunmuyorsa acı biber yemeniz sinüslerinizi açacağı için ağrılarınızın geçmesine yardımcı olacaktır. Bir diğer yiyecek ise sarmısaklı çorba olacaktır. Çünkü sarımsak antioksidan özelliği sebebiyle solunum yolu hastalıklarına karşı güçlü şekilde koruyucu özelliğe sahiptir. Ayrıca sıcak çorba solunum yollarının yumuşamasını sağlayarak sinüslerin rahatlamasına vesile olacaktır. Bunların dışında zencefil çayı içmek veya buruna tuzlu su çekmek sünizit ağrısına ne iyi gelir diyen kişilere derman olabilecek çeşitli yöntemler arasında bulunmaktadır.

Sinüzit İçin İlaç Tavsiyesi;

Solunum yolu hastalıklarında kimi zaman semptomatik tedavi kimi zamansa kesin tedavi amacıyla çok farklı ilaçlar ve antibiyotikler kullanılabilmektedir. Biz sizin hastalığınızı, rahatsızlığınızı tam olarak bilmediğimiz için sizlere çeşitli antibiyotik ilaç tavsiyelerinde bulunmamız sağlığınız için risk unsuru oluşturabileceğinden sakıncalı bir durumdur. Bu sebeple sinüzit ağrısına ne iyi gelir diyen ve ilaç ismi arayan kişilerin en kısa sürede doktora giderek güvenilir ve kesin tedavi sağlayan doğru bir ilaçla tedavi olmaları gerekmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.