Şiddetli Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Şiddetli Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Şiddetli Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hemen hemen her insanın belirli aralıklarla şikayet ettikleri rahatsızlıkların başında şiddetli başa ağrısı gelir. Çoluk çocuk, yaşlı genç demeden rastlanan bu baş ağrıları kimi zaman gelip geçici, kimi zaman ise kronik bir hal alır. Kronik ve ya gelip geçici olsun fark etmez yaşam kalitemizi düşürdüğü için bir an önce bu dertten kurtulmak isteriz.

? Öncelikle baş ağrısının sebebini biliyorsak alacağımız ilk önlemler buna göre değişir.

Örneğin soğuktan kaynaklanıyorsa veya banyo yaptıktan sonra yeterince kurutulmayan saçlardan kaynaklanıyorsa başımıza saç kurutma makinesi ile sıcak hava üfletirsek ilk etapta rahatlatıcı bir etki yapabilir. Sıcak bir havlu da aynı görevi yapar.

Sadece soğuk kaynaklı olmayan baş ağrıları sıkışık olan trafik, ödeme günleri, bayanların özel günleri, stresli iş yaşamı gibi hem patolojik hem de psikolojik sebebe dayanabilir. Böyle durumlarda şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir?

B2 vitamini uzun süren baş ağrılarınıza çok iyi gelen bir çözümdür. B2 vitamini açık yeşil sebze ve meyvelerde, badem, peynir, buğdayda bulunur. İshale yol açmayacak düzeyde magnezyum alımı özellikle sebebi migren olan baş ağrılarında çok iyi bir tercihtir.

Sıcak su ile ayağınıza yapılacak masaj çok etkilidir. Zira biliniyor ki ayak tabanları birçok organın bağlantılı olduğu damarlar içeriyor. Bu sıcak suya damlatılacak birkaç damla nane ile daha etkili çözüm yaratabilirsiniz.

İşyerinizde uygulayabileceğiniz sarıpapatya çayı en güzel çözümlerden biridir. Sıcak su ile demleyeceğiniz bir poşet sarıpapatya çayına bal da ilave edebilirsiniz.

Alnınıza biberiye ve kekik yağı sürüp bir müddet dinlenmeniz de işe yarar bir tedavidir.

Sıcak su ile yarım saat kaynatıp içebileceğiniz 2-3 parça zencefil kökü de rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.