Saçları Dolgunlaştırma

Saçları Dolgunlaştırma

Bayanların her zaman istediği ve bu konuda sürekli araştırmalar yaptığı bir konuyla sizin karşınızdayız. Sizlere adına bazı tüyolar vereceğiz. Saçları dolgunlaştırmak adına vereceğimiz bu tüyoları doğru ve düzgün bir şekilde uyguladığınız zaman sağlıklı bir şekilde saçlarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. İşte sizlere; ” yöntemleri”

Sinir, stres, depresyon bunların hepsi vücudumuz üzerinde olumlu olmayan bir etkiye sahiptir yani bizleri her yönden fazlasıyla etkileyen ve saçlarımızında kırılmasına, yapısının bozulmasına neden olan olaylardan bir kaç tanesidir. Hatta mutlu bir insan dahi olsanız günümüzde dışarıda ki hava çok bozuk ve pis olduğundan dolayı saçlarınız yine etkilenip kırılacak ve yapısı bozulacaktır. Saçları dolgunlaştırma adına çevrede bir çok yöntem bulunuyor. Tıpta bu sorunun çözümü bulunsa da kozmetik ürünlerle de saçlarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz fakat bu kozmetik ürünlerin saçlarımıza yararı bulunuyorken vücudumuzun geri kalan bölümünde zararlı bir şekilde etkisini sürdürüyor.

  • Saçlarınızı düzleştiriciyle düzleştirmeyin zira düşleştiriciler saçlarınızı daha az dolgun görünmesine sebep oluyor ve aynı zamanda saçlarınızın kırılmasına, yapısının bozulmasına neden oluyor.
  • Saçlarınızı doğal ve düzgün bir şekilde dolgunlaştırmak istiyorsanız saç fırçalarını kullanabilirsiniz.
  • Maşa, saçlarınızın dolgun görünmesine yardımcı olabilir fakat her zaman bu konuda yeterli olmayabilir. Maşa yerine saç spreylerini kullanmayı deneyebilirsiniz.
  • Avon, Loris ve diğer markaların saç bakım ürünleriyle birlikte saçlarınızın doğal olarak daha dolgun ve daha güzel bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz fakat bu ürünleri almadan önce mutlaka zararlı yönlerini bilerek alın.

Düzleştirici, fön ve bu tür şeyleri asla saçlarınıza uygulamayın hatta saç spreyide saçınızın dökülmesine ve kırılmasına neden olacaktır. Sürekli olarak kullanılan saç spreyi saçınızda hoş olmayan bir görüntüye neden olacaktır ve bu konuda sizleri fazlasıyla rahatsız edecektir. Jöle ve wax tarzı ürünleri de kullanmamanızı öneririz, bunların yerine daha doğal yöntemleri deneyerek saçlarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Saçlarınızın dolgunlaşmasını istiyorsanız yukarıda önerdiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz fakat bazı önerdiğimiz yöntemleri sürekli olarak kullanmayın, devamını getirmeyin aksi taktirde bazıları saçlarınızın dengesinin bozulmasına neden olabilir. Dikkatli bir şekilde kullanarak bu sorununda üstesinden gelebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.